Jump to content

Yurt Dışına Giderken Alınması Gerekenler


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

Gelişen imkanlar ile insanlar sık sık ülkelerinden diğer ülkelere gitmektedir. Böylelikle hem başka yerleri görme fırsatı yakalarlar hem de başka külterdeki insaları tanıyarak hayat tecrübelerini arttırırlar. Fakat yurt dışı seyahetlerinde unutulmaması gereken şeyler vardır. Eğer yrut dışına giden insanlar yanlarına kendileri için önem gerektirecek birtakım eşyaları almazlar ise gittikleri yerde problemler yaşayabilmektedirler.

 

 

Yurt dışına giderken alınması gerekenler nelerdir?

 

 

Sırt çantası, küçük bel çantası

 

 

İnsaları gerek yurt dışında gerekse yurt içinde gezerken almaları gereken şeylerin başında sırt çantası gelmektedir. Hem taşıma kolaylığı hem de içerisine alınabilecek malzemelerden dolayı sırt çantası büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Sırt çantası uzun süre boyunca taşınacağında iyi bir şekilde seçilmelidir. Kötü tercihler yapıldığında askıları kolay kopabilmekte ya da sırt ve omuz bölgesinde ağrılara neden olabilmektedir. Bu yüzden sırt çantası seçimi kaletili olanlarından yapılmalıdır. Bel bölgesine takılan küçük çantalar da oldukça faydalı olmaktadır. Cüzdan, kimlik, pasaport ya da para koyma konusunda insanlara oldukça yarar vermektedir.

 

 

Uygun yürüyüş için ayakkabı

 

 

Yurt dışında gezilirken sık sık yürüyüş yapılması olacaktır. Bunun için yürüyüşlere uygun ayakkabıların seçilmesi önemlidir. Mümkünse yeni ayakkabı alınmamalıdır. Çünkü ayakkabının ayağa uygun olup olmadığı uzun yürüyüşler sonucunda anlaşılmaktadır. Bu yüzden önceden kullanılan yürüyüş ayakkabıları daha faydalı olacaktır.

 

 

Yol gösterecek rehberlik kitapları

 

 

Yeni yerlere gidildiğinde rehberlik kitapları çok yararlı olmaktadır. Rehber kitaplarında gidilen yer ile ilgili olarak görülmesi gereken güzel yerler vardır. Rehber kitapları ile hem bu tür yerler kaçırılmamış olur hem de kolay bir şekilde bu yerler bulunmuş olunur. Bu yüzden uygun ve kaliteli kitapların seçilmesi yurt dışında oldukça yardımcı olacaktır.

 

 

Tuvalet kağıdı ve mendiller

 

 

Sürekli lazım olabilecek tuvalet kağıtları, mendiller ve ıslak mendiller yolculuk sırasında alınması kolaylıklar sağlamaktadır.

 

 

Yemek için alınması gerekenler

 

 

Yolculuk sırasında çatal, bıçak, kaşık, plastik tabakların alınması büyük kolaylıklar sağlayabilmektedir. Her gidilen yerde bu tür araç ve gereçler bulunmayabilir. Bunların alınması kolay bir şekilde yemek probleminin aşılmasına yardımcı olur. Hatta tercihe göre konserve yemeklerin alınması da faydalı olabilmektedir.

 

 

İlaçlar

 

 

Yolculuk sırasında ilaç çantası oluşturulması oldukça önemlidir. Yara bandı, gerekli ağrı kesiciler, kas gevşetici gibi ilk yardım malzemeleri yararlı olmaktadır. Çünkü bu tür malzemeler gidilen yerde kolay bir şekilde temin edilemeyebilir. Bu yüzden önceden önlem alınması faydalı olmaktadır.

 

 

Kıyafet

 

 

Her zaman yedek olarak kıyafetler, tişörtler, şortlar, iç çamaşırları alınmalıdır.

 

 

Fotoğraf

 

 

Giderken vesikalık fotoğraf taşınması da bazı durumlarda önemli olmaktadır. Çünkü bazı ülkeler otobüs kartları ve müze kartları için vesikalık fotoğraf talep etmektedir.

 

 

Not defteri ve kalem

 

 

Yaşanılan yerlerdeki gözlemleri not etmek, sonradan da okumak için gerekli notlar alınabilir. Bunun için bir adet not defteri ve kalem faydalı olacaktır.

 

 

Fotoğraf makinesi

 

 

Gidilen yerlerdeki güzellikleri ya da insanlar ile beraber fotoğraf çekilmek için, sonradan güzel anıları hatırlamak için mümkünse fotoğraf makinesi taşınmasında fayda vardır.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Benzer Konular

  • Sevilmeyen Düşman Olunan Bir Kişiye Zarar Verdirmek için Yapılması Gerekenler

   Bir kimsenin üzerine bela gelmesini yahut hastalığa yakalanmasını istiyorsanız o kişi için şunları yapmalısınız.Cumartesi gününe girilen ilk saatlerde Cumartesi günü ayın son günlerine denk gelirse daha etkili olacaktır.Bir kurşun levha almalı ve bu kurşun levhanın üzerine dar yazmalıdır.Daha sonra bu levha üzerindeki yazıya bakışlar sabitlenerek 110 defa arka arkaya dar denir.Sonra zarar görmesi istenen kişinin zarar görmesi için dua edilir . Yine bu levhanın kişinin evinin ya da iş yerinin iç

   , Yer: Büyü

  • Yurt Dışı Çıkış Harçları Ağustosta Değişiyor

   Dünya ne kadar 'yurtdışı çıkış harcı' ödüyor? Türk vatandaşları her yurtdışına çıkışında 'yurtdışı çıkış harcı' ödüyor. Önceki gün Ak Parti'nin verdiği yasa teklifiyle yakında çıkış harcı 15 liradan 50 liraya (Yaklaşık 9 dolar) yükselecek. Bu ücret sanılanın aksine aslında Türkiye dışında da birçok ülkede uygulanıyor. Ancak 'çıkış vergisi' denilen bu ücret uçak bileti fiyatına dahil edildiği için çok farkedilmiyor. Son artışla beraber Türkiye'de alınan yurtdışı çıkış harcı kişibaşı geliri

   , Yer: Haberler ve Gündem

×
×
 • Yeni Oluştur...