Jump to content

Dokuzuncu T129 Atak Helikopteri


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

tai-atak-t129_2.jpg?resize=500%2C285

 

 

 

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. ATAK Programı kapsamında üretilen T129 ATAK Erken Duhul Helikopterlerinin dokuzuncu ve son helikopterini de Türk Silahlı Kuvvetleri’ne başarıyla teslim etti.

Sözleşme kapsamında teslimatı tamamlanan ilk filo, Türk Havacılık ve Savunma Sanayii adına önemli bir mihenk taşı olma özelliğine sahip. Başta tedarik makamı Savunma Sanayii Müsteşarlığı ve kullanıcı makam Türk Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın da katkılarıyla gerçekleştirilen proje dahilinde, son T129 ATAK EDH Helikopteri, 31 Temmuz 2015 tarihinde Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı (TSKGV) şirketlerinden TUSAŞ’ın Akıncı Tesisleri’nden havalanarak, Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın envanterine giriş yapmıştır.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

  • Benzer Konular

    • Soru: Panik Atak İçin Acil Yardım

      Selamlar herkese  20 yıldır panik atak hastasıyım;( fakat son bir kaç gündür çok ağır ataklar geçiriyorum:( ve çok uzun sürüyor elim ayağım tutmaz olana kadar sürüyor. İlaçta kullanıyorum sürekli inşirah suresinde okuyorum ama yine yokluyor beni bu hastalık hemde her seferinde daha ağır şekilde:(  Yardımcı olucak arkadaşlar varsa çok sevinirim 

      , Yer: Sorular

×
×
  • Yeni Oluştur...