Jump to content

Dişte Köprü Tedavisi


Önerilen Mesajlar

Bir ya da daha fazla dişin çeşitli nedenlerle kaybı durumunda ortaya çıkan boşlukları doldurmak için komşu dişlerden destek alınarak uygulanan tedavi şekli olan diş köprüsü, diş tedavisinde sık kullanılan bir yöntemdir.

Dişlere köprü tedavisi hangi yollar izlenerek uygulanır?

Dişlere uygulanan köprü tedavisi, sabit köprü ya da hareketli köprü şeklinde iki farklı şekilde uygulanır. Sabit köprüler kişi tarafından çıkarılma kolaylığına sahip değildir. Sadece diş hekiminin müdahalesi ile yerinden çıkarılabilir. Hareketli köprüler ise günlük ağız temizliği yapılırken kişi tarafından rahatlıkla çıkarılabilir.

Köprü uygulaması altın alaşım malzemesiyle, kıymetli olmayan, basit alaşım malzemeyle, porselen malzemeyle ya da bunların karışımıyla yapılabilir.

İmplant, bir köprü uygulamasıdır. Yapay dişin doğrudan çeneye veya dişetinin altına tutturulması şeklinde yapılır. İmplant bir cerrahi müdahaledir. Bu nedenle kişinin genel sağlığının müdahaleye uygun olmasının yanında uygun kemik ve çene yapısının da olması gerekmektedir.

Metal desteği olmadan yapılan zirkonyum köprüler son dönem tercih edilen köprü uygulamalarından biridir. Özellikle arka dişlerde dayanıklılık esasına sahip olduğu için güvenilirdir. Zirkonyumun porselen üzerine konularak uygulanan köprüler ışık geçirme özelliğiyle dokuyla tam uyum sağlar.

Metal desteksiz ıps köprüler, ışığı tamamıyla geçirdiği içn ön dişlerde tercih edilir. Estetik bir görüntüsü vardır. Bu yöntemde güçlendirilmiş porselenler özel makinelerde sıkıştırılarak elde edilir. Çiğnemeden doğan basınca karşı dayanıklı olmadığı için arka dişlerde tercih edilmez.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Benzer Konular

  • En Etkili Ev Yapımı Kanser Tedavisi Ortaya Çıktı!..

   En etkili ev yapımı kanser tedavisi ortaya çıktı! İşte kanserin reçetesi karışım... Günümüzün en önemli hastalığı kanser, bir organ veya dokudaki hücrelerin düzensiz olarak bölünüp çoğalmasıyla beliren kötü urlara denir. Çok çeşitli kanser tipleri olmasına rağmen, hepsi anormal hücrelerin kontrol dışı çoğalması ile başlar. Tedavi edilmez ise ciddi rahatsızlıklara, hatta ölüme dahi neden olabilir. Birçok kişi kanserin tedavisini besinlerde aramaktadır. Rus bilim insanları yaptıkları uzu

   , Yer: Şifalı Bitkiler ve Alternatif Tıp

  • Kanser Tedavisi Ve Ayetler

   ÖZELİME GELEN MSJLARDAN BU KONUDA YOĞUN BİR İHTİYAÇ OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜMDEN BUNUDA PAYLAŞAMK İSTEDİM... VESSALAM...     [TABLE=class: contentpaneopen] [TR] [TD=class: contentheading]Kanser Tedavisi[/TD] [TD=class: buttonheading, width: 100%, align: right][/TD] [TD=class: buttonheading, width: 100%, align: right][/TD] [TD=class: buttonheading, width: 100%, align: right][/TD] [/TR] [/TABLE] [TABLE=class: contentpaneopen] [TR] [TD][/TD] [/TR] [TR] [TD]KANSER HASTALIĞINA RABBANÎ TEDA

   , Yer: Rukye ve Tedavi

×
×
 • Yeni Oluştur...