Jump to content

Yoga Kıyafetleri Nasıl Seçilir?


İη¢ιѕєℓ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Son yılların en popüler sporlarından biri yoga, oldukça dikkat çekiyor. Ruhen ve bedenen rahatlamak için yapılan bu uzakdoğu sporunda seçtiğimiz kıyafetler oldukça önemlidir.

 

 

Rahatlamayı sağlayan bir spor olduğu için yoga yaparken giyeceğimiz kıyafetlerin esnek ve hafif olması gerekir. Kendimizi tamamen yogaya verip tam konsantre olmak için hafif kıyafetler giyilmesi oldukça önemlidir.

 

 

Özel pantolonlar en iyisi

 

 

Yoga için kıyafet seçiminde en önemli yer alt taraftır. Spor malzemeleri satan mağazalarda bulunan özel yoga pantolonları, yoga için en uygunudur. Bu pantolonlar özel kumaşlardan yapıldığı için vücudu sarar ama sıkmazlar. Ayrıca oldukça esnek olan bu pantolonlarla dilediğimiz hareketi zorlanmadan yapmak mümkün. Mikrofider, spandex ya da doğal pamuktan üretilen bu pantolonlar terletmediği için daha rahat spor yapma imkanı sunar.

 

 

Saracak ama sıkmayacak

 

 

Üstümüze giyeceğimiz tişörtün de yogaya uygun olması gerekir. Yüzde yüz pamuktan yapılmış tişörtler ilk tercihimiz olmalı. Ayrıca üzerimize giydiğimiz şey ne çok sıkı ne de çok bol olmayacak şekilde ayarlanmalı. Vücudumuzu sarabilir ama tıpkı yoga pantolonunda olduğu gibi rahatsız etmemesi gerekir. Bu şekilde kaşıntı, terleme, sıkma, yakma gibi problemler olmadığı için beynimizi tamamen yapacağımız işe verebiliriz.

 

 

Şıklık da önemli tabi

 

 

Giyeceğimiz elbiseler rahat olduğu kadar şık da olmalı ki kendimizi daha iyi hissedelim. Cinsiyet farketmeksizin kendisini şık hisseden insanlar her zaman daha mutlu olur ve mutluluk hormonu salgılayan bir vücutta çakralar daha açık olacağından yaptığımız spordan maximum fayda alırız.

 

 

İç giyime değinecek olursak, kadınlar için özel üretilen spor sütyenler takmakta fayda vardır. Daha rahat ve daha sıkı hissettirecektir. Kilot ise en rahat ettiğimiz bol olmayan ve bedenimizi saran tarzdan rahat bir şey olmalı. Erkeklerde iç giyim de önemlidir. Kilot giyme alışkanlığı olmayanlar, pamuklu rahat ve hafif boxerları tercih edebilir. Yine iç giyimde, çamaşırın bol olmamasına ve rahatsız edici şekilde sıkmamasına özen gösterilemelidir.

 

 

Temiz ve kaymaz çorap

 

 

Yoga ya çorap ya da çıplak ayakla yapıldığı için çorap için tek denecek şey, etrafımızdakileri rahatsız etmemesi için temiz olmalı ve hareket sıkıntısı yaşamamak için kaymayan bir maddeden yapılmış olmalıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...