Jump to content

Gençler Için Yoga Duruşları


İη¢ιѕєℓ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Yoganın amaçları; merkezleme, odaklanma, bilinçli nefes alma, berraklık, doğal olana geri dönüş, birey olmanın sağlıklı duruşu olarak sıralanır. Mutluluk verici etkileri arasında; daha dengeli olmak, esneklik ve güç bulunur. Yoga gençler arasında en tercih edilen rahatlama metodu olmakla birlikte, aynı zamanda bir hayat boyu zinde kalma egzersizidir.

 

 

Derin Bir Nefes Alın

Basit nefes almak, hızlı akışı olan toplumlarda yaşayan gençlerin bir özelliğidir. Nefes çalışmaları yapmak sizi daha derin nefes almak, soluğunuzu tümüyle vermek ve nefesinizi rahatlama amacıyla kullanmak adına eğitecektir.

 

 

Esne ve Gerin

Ergenlik çağında, kemikler uzar ve kaslar gerginleşir. Bu nedenle, gençlerin büyüme ağrılarından ve gerginlikten kaynaklanan stresten kurtulmaları için iyi gerinmeye ihtiyaçları vardır.

 

 

Klasik Güneş Selamlama sırasını uygulayın: Dağ Duruşu; Yukarıya Doğru Selamlama; Ayakta İleriye Doğru Esneme; Yarı Ayakta İleriye Doğru Esneme; Dört Uzuvlu Destek Duruşu; Yukarı Bakan Köpek Duruşu; Aşağı Bakan Köpek Duruşu; Yarı Ayakta İleriye Doğru Esneme; Ayakta İleriye Doğru Esneme; Yukarıya Doğru Selamlama; Dağ Duruşu. Gençler Güneş Selamlamalarını bir kere doğru ve özgüvenli yapınca; bu sıralama çok sevilen yoga hareketleri olarak kullanılabilir— 5-10 dakikalık hızlı tekrarlar halinde yapılabilir.

 

 

Dünyanızı Baş Aşağı Getirin

Tersine çevirme gençler için hem eğlenceli hem de zorlayıcı olabilir. Omurga ve boyun gerginliğinden kurtulmak, bilinç perspektifini tazelemek, iç salgı bezlerini ve bağışıklık sistemini canlandırmakta bonus olarak yanınıza kalır. Baş aşağı etmek; depresyon denilen sisi ortadan kaldırır, güveni ve enerjiyi arttırır ve öğrencilerin rahatlamasına yardımcı olur.

 

 

Nasıl Rahatlarsınız?

Bir çok yoga öğrencisinin, gençlerin yoga sınıfı sonunda tamamen bir rahatlama yaşaması gerekir. Ancak bu şekilde beyinlerini boşaltabilir ve yaptıkları çalışmayı sentezleyebilirler. Savasana, Corpse duruşu kalp atımını ve nefesi yavaşlatır, hala gergin olan bölgeleri rahatlatır, zihni temizler ve ruhunuzu aydınlatır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...