Jump to content

Yüz Dolgusu Nasıl Yapılır?


Alyadua
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

yuz-dolgusu-nasil-yapilir_646x340.jpgGünümüzde kadınlar tarafından tercih edilen popüler estetik uygulamalarından biri de yüz dolgularıdır. Yaş ilerledikçe yüzde oluşan doku kaybını yenileyerek yerine yeni doku ekleme işlemine yüz dolgusu denir. Yüz dolgusu yüzde belirli bölgelere uygulanmaktadır. Bu bölgelere örnek olarak:

 

 • Dudak kenarlarından aşağı doğru inen çizgilere yüz dolgusu uygulanabilir.
 • Çenede oluşan bir çöküntü varsa bu görüntü dolguyla giderilebilir.
 • Gözaltı çukurlarınız çok belirginse dolgu uygulamasıyla gözaltınızı şekillendirebilirsiniz.
 • Derin yara izlerine sahipseniz dolgu uygulamasıyla izleri hafifletebilirsiniz.
 • Alındaki çizgilere uygulanabilir. Böylece çizgiler yok olabilir.
 • Dudaklar dolgunlaştırılabilir.
 • Sigara içen insanlarda belirginleşen dudak üstü çizgileri giderilebilir.
 • Elmacık kemikleri belirginleştirilebilir.
 • Gülme çizgilerini giderebilir.
 • Çatık kaşları düzeltebilir.

Yüz dolgusu işleminin faydaları nelerdir?

 

 • Yüzün daha hoş bir şekil alabilmesini sağlar. Yüz şeklinizle dinç, dinamik ve canlı bir görüntüye kavuşabilirsiniz.
 • Fiyatı çok yüksek değil ve uygulama zamanı kısa sürer.
 • Dolgu uygulamasının etki süresi uzundur.
 • Bu uygulamanın en önemli avantajı; alerji riski yoktur. Dolgu yaptırırken asit maddeleri kullanıldığı için herhangi bir alerji riskine sahip değildir.

Peki uygulama nasıl yapılır?

Dolgu uygulamaları muayenehanede yapılmaktadır. Uygulama öncesinde cilde uyuşturucu kremler sürülmektedir. Derin dolgularda ve dudaklarda gerekiyorsa lokal anestezi yapılmaktadır. Günümüzde yeni geliştirilen bazı dolgu ürünlerinin içerisinde cildi uyuşturan ilaçlar da bulunmaktadır ve uygulamaları çok ağrılı değildir.Uygulama sonunda nadiren morluklar olabilir ve uygulama sonrasında genellikle hastalar uygulama sonrasında normal hayatlarını sürdürebilirler.

Kolay bir işlemle isterseniz seans seans dolgu uygulamanızı gerçekleştirebilirsiniz. Önemli olan burada uygulamayı yapacak doktorunuzun uzman bir plastik cerrah olması gereklidir. Yapılan uygulama yüz şeklinizi direkt etkileyeceği için uygulama öncesi doktorunuzla bölgelerinizi tam olarak belirlemelisiniz. Kesinlikle güzellik merkezlerinde, güzellik uzmanları tarafından yapılan bu uygulamaları tercih etmeyiniz. Yanlış yapılan ve kalitesiz, ucuz kullanılan malzemeler sonucu yapılan uygulamalar sonrasında geri dönülmez hatalara sebebiyet verebilir.

Piyasada satılan uygulamasız dolgunlaştırıcı kozmetik ürünleri de kullanılmaktadır fakat bu ürünleri kullandıkça dolgunluk hissini yakalayabilirsiniz. Ve bu ürünler uygulamadaki kadar etkili değildir. Bu maddelerin alerji yapma riskleri olduğu için dikkatli olunmalıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

 • Benzer Konular

  • Dudak Dolgusu Nedir, Nasıl Yapılır?..

   Dudak Dolgusu nedir, nasıl yapılır?   Yüzümüz yaşlandıkça ve hacim kaybettikçe dolu ve genç görünüşümüz zamanla uçup gidiyor.   Yüzümüz yaşlandıkça ve hacim kaybettikçe dolu ve genç görünüşümüz zamanla uçup gidiyor.   İncelen ve küçülen dudakların kenarlarında yer çekiminin de etkisiyle ince yatay çizgiler belirmeye başladıkça yaşlanmanın belirtileri hızla su üstüne çıkıyor. Bu da daima mutsuz ve yorgun bir görüntüye neden olmakta.   Enjekte edilebilir dermal dudak dolgusu sonuçları anı

   , Yer: Estetik Cerrahi

  • Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

   Göz altında ve çevresinde estetik görünümü kötü etkileyen çukurların kapanması için, ışık dolgusu oldukça faydalı estetik tedavi yöntemlerinden biridir. Göz altı ve çevresinde çökük ve çukur alanlar ışık dolgusu ile dolduruluyor. Üstelik ışık dolgusu sayede çukurların kapanmasında değil, aynı zamanda göz altı morluklarının da giderilmesini sağlıyor.     Işık Dolgusu Nedir?     Göz altı ışık dolgusu, oldukça basit bir uygulamadır. Yaklaşık olarak 3 haftalık bir tedavidir. 3 haftada 3 seans

   , Yer: Estetik Cerrahi

×
×
 • Yeni Oluştur...