Jump to content

Kızılcahamam Kaplıcaları


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

Ankara'nın kuzeyinde yer alan bir ilçe olan Kızılcahamam, ünlü kaplıcalarıyla bilinir. Asırlardır bu topraklar üzerinde yaşayan toplumlar tarafından kullanıldığı kabul edilen termal su kaynakları sebebiyle yıl içinde pek çok yerli ve yabancı turisti ağırlayan yaklaşık 27.000 nüfuslu bir ilçedir.

 

 

Kızılcahamam, gerek başkentin bir ilçesi olması, gerek İstanbul, İzmir, Bursa gibi büyük şehirlere yakın olması sebebiyle pek çok kişi tarafından tercih edilen bir bölge konumundadır. Aynı zamanda talebin artmasıyla hızla gelişen ve sayıları sürekli artan termal otel ve tesislerle de bölge önemini giderek arttırmakta, daha çok insana hizmet etmeye başlamaktadır.

 

 

Kızılcahamam'a giden misafirlerin çoğu karayolunu tercih etmektedir. İlçe merkezine yakın bir otobüsü bulunmaktadır. Ankara Esenboğa Havaalanı'na da ulaşım rahatça sağlanabildiğinden daha uzak illerden veya başka ülkelerden gelen insanlar hava yolunu da tercih edebilirler.

 

 

Kızılcahamam temiz havası ve doğası ile de ünlü bir ilçedir. Yıl içinde çok yoğun olmayışı ve oldukça kaliteli hizmet veren tesis ve otellerin bulunması ve başkentin sınırları içinde yer alması sebebiyle ilçe, sene içinde pek çok devlet erkanının toplantılarına, bazı spor kulüplerinin kamplarına da ev sahipliği yapmakta, şifalı suları da yediden yetmişe herkes tarafından ilgi görmektedir.

 

 

Kaplıcaların Faydaları ve Kızılcahamam Kaplıcalarının Şifaları

 

 

Kaplıca ve termal su gibi sıcak su kaynaklarının bazı hastalıklara iyi geldiği yüz yıllardır bilinmekte, alternatif tıpın alanına girse de zaman zaman uzmanlar ve doktorlar da hastalarına kaplıca tedavisi önermektedirler. Böbrek ve idrar yolları hastalıkları, deri hastalıkları, mide ve bağırsak, göz, sinir sistemi hastalıkları, kadın ve solunum rahatsızlıkları pek çok derde derman olduğu söylenen kaplıcalar, pek çok hastanın çare aradığı bir kapı görevindedir. Ülkemizde pek çok yerde çıkarılan bu kaynakların biri ve en önemlilerinden sayılabilecek kaynakların birisi de Kızılcahamam kaplıcalarıdır.

 

 

Yapılan bazı araştırmalar sonucunda Kızılcahamam Kaplıcalarının iyi geldiği bazı hastalıklar tespit edilmiştir. Özellikle sinir yolu hastalıkları, kadın hastalıkları, obezlik ve kandaki yağlanmalara iyi geldiği gibi solunum hastalıklarına da iyi geldiği bilinmekte, pek çok hastanın derdine şifa olmaktadır.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...