Jump to content

Sömestr Tatilinde Gidilebilecek Yerler


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

Okulların ara tatil zamanı olan sömestr gelmek üzere. Yarım dönem boyunca derslerden yorulan öğrenciler için ise biraz dinlenme ve eğlenme zamanı. Peki sömestr tatilininde hem eğlenmek hem de öğrenmek için neler yapamalıyız. İşte cevabı.

 

 

Okulların ara dönem tatiline girmesi ile tatilde neler yapılacağı düşünülmeye başlanılır. Sömestr tatil süresi 15 gündür. Eğer etkili geçirilirse bu 15 gün hem ilk dönemin yorgunluğunun atılmasına hem de ikinci döneme hazır bir şekilde başlanılmasına yardımcı olur. Sömestr tatilinde birçok etkinlik yapılabilir. Burada dikkat edilmesi gereken eğlenceli bir tatil kadar yeni şeyler öğrenmenin de faydalı olduğudur.

 

 

Sömestr tatili öğrencilerin karnelerini alması ile başlar. Tatilin ilk günlerini akrabalara karne ziyareti yaparak geçirebilirsiniz. Getirilen karne ne olursa olsun sömestr tatilinin bir toparlanma dönemi de olduğunu unutmayınız. Bir sonraki dönem için gerekli olan bilgiler 15 gün içinde tekrar edilebilir. Fakat 15 günün daha çok sosyal aktivitelerle geçmesi, birkaç günün tekrara ayrılması öğrenci açısından faydalı olacaktır.

 

 

Akraba ziyaretinizden sonra sizi bekleyen birçok aktivite seçeneği olacaktır. Birçok kuruluş sömestr tatili dolayısıyla etkinlikler düzenlemektedir. Çocuğunuzu bu etkinliklere götürebilirsiniz. Sömestr tatilini şehir veya ülke dışında geçirecekseniz planınızı daha farklı şekilde yapmalısınız. Hava durumunu göze alırsak bu aylarda gidebileceğiniz en güzel tatil şeçeneği kar tatilidir. Ülkemizde Anadolu şehirlerindeki birçok dağda ve ülke dışında Avrupa’nın birçok noktasında kış tatilinizi geçirebilirsiniz. Kar tatili için gittiğiniz şehirdeki turistik yerleri gezmeyi ve şehri keşfetmeyi de unutmayın. Eğer sömestr tatilini şehir içinde geçirecek ve kar turizminin yapıldığı yerlere konum olarak yakınsanız bir haftalık bir süre ile kar tatili yapıp diğer bir haftada da dilediğiniz etkinliği yapabilirsiniz.

 

 

Sömestr tatilini bulunduğu şehirde geçirecekler için müzeler güzel bir tatil fırsatı olacaktır. Müze noktalarında alacağınız Müzekart ile Türkiye’de ki müzeleri dilediğiniz gibi gezebilirsiniz. Bu hem uygun bir tatil olacak hem de geçmişe dair tarih bilgilerinizi güncelleştirecektir. Çocuğunuz ile şehirlerinizde bulunan hayvanat bahçelerini gezerek hayvanları tanıyabilir ve hayvan sevginizi geliştirebilirsiniz. Bir başka seçenek ise tiyatro ve sinemalardır.

 

 

Sömestr tatili süresince gidilecek sanatsal etkinlikler çocuğunuzun kişisel gelişimi açısından faydalı olacaktır. Ayrıca bu 15 gün içerisinde çocuğunuza onun sevebileceği bir hobi kazandırabilirsiniz. Bunu yaparken karne hediyenizi de verme olanağı oluşacaktır. Karne hediyesi olarak bir kitap, boyama seti vb hobi ürünleri almanız hem hediye işlevi görecek hem de çocuğunuza hobi kazandırmak için bir adım olacaktır. Sömestr tatili yaklaşıyor ve size sunulacak olan etkinlik yelpazesinden çocuğunuz için hem eğlenebileceği hem de öğrenebileceği etkinlikleri seçin. Sömestr tatili boyunca da çocuğunuz ile sosyal aktivitelere katılım gösterin. İyi tatiller.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...