Jump to content

Bodrum Gezisi


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

Bodrum, Muğla ili sınırları içinde yer alan ve Ege Denizi'ne kıyısı olan turistik bir ilçedir. Günümüzde artık Türkiye'nin en bilinen turistik bölgelerine sahiptir. Bodrum kış aylarında da kalabalıklaşmaya başlamış ve yaz kış sürekli ikamet eden insan sayısı eski yıllara oranla artmıştır. Bu da birçok sorunu beraberinde getirmektedir.

 

 

Bodrum kış aylarında ılıman yaz aylarında ise çok sıcaktır fakat konum olarak bir yarımada üzerinde bulunduğundan dolayı sıcaklık farklı şekilde hissedilmektedir. Merkezinde hissedilen sıcaklık, Gümüşlük gibi yarım adanın diğer ucunda bulunan kasabalarda daha az hissedilir.

 

 

Nerelere gidilir?

 

 

Bodrum farklı tatil zevklerine göre farklı olanaklara sahiptir.

 

 

Gece Hayatı

 

 

Gece hayatı için Bodrum'a tatile gelmek isteniyorsa, Bodrum Merkez, Gümbet ve civarı en hareketli gece hayatının yaşandığı yerlerdir ve hemen hemen herkese uygun fiyatlarda bir yerlerde yemek yeme, birşeyler içme olanağı bulunabilir.

 

 

Merkezden uzak fakat fiyat olarak biraz fazla olmakla birlikte yine en bilinen mekanlara sahip Türkbükü, Gündoğan gibi yerleşim yerleri de gece hayatı bakımından tercih edilebilir.

 

 

Denizi

 

 

Yarımadanın her yerinde deniz bir diğerinden farklıdır. Gümüşlük taşlık bir denize sahipken Akyarlar, Karaincir, Yahşi daha kumluktur. Özellikle Akyarlar ve Karaincir ile çevresindeki birkaç sahil Bodrum'un en kumluk sahilllerine sahiptir. Sakinlik için ise Mazı ve çevresindeki koylar uygundur ve kimilerinde hiçbir işletme dahi bulunmamaktadır. Bodrum'da nerede kalıyorsanız kalın her yerine ulaşmak kolaydır ve günübirlik farklı koylar keşfe çıkılarak zevke en uygun yer bulunabilir. Bunun yanında mavi turla çıkılacak geziler sayesinde adalara gidilerek yüzme imkanı bulabilirsiniz. Adalar ve civarı denizin en temiz ve doğal olduğu alanlardır. Ayrıca Bodrum'da dalış okullarına da gidebilirsiniz.

 

 

Nerelerde Kalınabilir?

 

 

Bodrum'da her bütçeye uygun otel, motel, apart, haftalık kiralık evler veya pansiyonlarlar bulunabilir. Erken rezervasyon yapmak uygun olacaktır çünkü sezonun yoğun olduğu zamanlarda kalacak yer bulmak oldukça zordur. Çadır veya karavanla da kalınabilir fakat çadır ve karavan turizmi çok gelişmemiştir.

 

 

Yeme, İçme

 

 

Herkesin damak tadına hitap etmekle birlikte, Ege'nin yöresel yemekleri, sebzeleri tercih edilerek farklı tatlar denenebilir.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...