Jump to content

Karavan Tatili İçin Öneriler


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

Karavan tatiline çıkmak için ille de karavan sahibi olmanıza gerek yok. İstediğiniz karavanı istediğiniz gün kadar kiralayabilirsiniz. Karavan kiralarken dikkat etmeniz gereken ilk konu karavanın büyüklüğü olmalı. Eğer ailece gidecekseniz büyük bir karavan kiralayın. Eğer iki kişi olacaksanız küçük boy karavan işinizi görecektir. Tabi, tercih yine sizin. Dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da; karavanı sezonda değil de sezondan önce erken rezervasyonla kiralamanız. Çünkü sezonda kiralar epey yükseliyor.

 

 

Kiraladığınız karavanınızın içinde ihtiyacınız olan her şey mevcut olacak. Mutfağınız, mutfak gereçleriniz, tuvaletiniz, duşunuz, dolabınız, televizyonunuz, masanız ve sandalyeleriniz. Sadece kişisel eşyalarınızı, çarşaf takımlarınızı ve havlularınızı alın.

 

 

Karavan tatili için daikkat etmeniz gereken hususlar:

 

 

Daha önce karavan ile tatil yapmış kişilerden tavsiyeler almak faydalı olur. Onların deneyimlerinden yararlanabilirsiniz.

Tatile çıkmadan önce yol güzergahınızı belirleyin. Bu güzergah üzerindeki karavan parklarını tespit edin. Elektrik ve su gereksinimlerinizi bu parklardan karşılayabilirsiniz.

Elektrik için uzatma kablosu, çamaşırlarınızı asmak için ip, el feneri ya da ışıldak, alet çantası ve hortum karavanınızda var mı diye kontrol edin. Bu araçlar karavanda size lazım olacak. Karavanınızda yoksa tatile çıkmadan önce mutlaka tedarik edin.

Karavanınızı, ağaç gölgesine park etmeyi unutmayın. Güneşin altında ısınan karavanın içinde uyumak mümkün olmaz.

Küçük karavanların en büyük sıkıntısı genellikle klima olmamasıdır. Yanınızda götüreceğiniz küçük bir vantilatör bu sorunuzu çözmenize yardımcı olur.

Karavanın içinde gezinirken başınızı mutlaka koruyun. Yoksa bolca sağa sola çarpabilirsiniz.

Karavan tatilinde sizin için en önemli şey elektrik ve su. Bu ikisini azami özenle kullanmalısınız.

Doğanın içine gideceğiniz için sinek ve haşarat bolca olacaktır. Özellikle çocuklarınızla gidecekseniz sinek ve haşarat kovucu ilaçları unutmayın.

Her ihtimale karşı ya da değişiklik için yanınızda çadır bulundurun.

Düzenli kullanılan ilacınız varsa yanınıza almayı unutmayın.

Karavanınızla beraber özgürlüğün tadını çıkaracağınız tatilleriniz olsun…

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Benzer Konular

  • İş HayatınıN KötÜ Gitmesİ İçiN

   hindistanda artık kullanılmayan bir uyguılamadır çünkü herkez tarafından artık biliniyor bu uygulama eskiden bir oyun olarak hediye edilirdi santraç gibi ilerlemeli bir oyun 17 idi adı ama bu oyuna gizlenmiş bir büyüdür. hediye edilen kişiye birde oynaması için fildişi bir kale hediye edilirdi. kalesi her uynadığında bir kaleye geldiğinde bir olmsuzluk yaşardı. öfke para kaybı hastalık gibi.   örnektir yapsanızda bir işe yaramaz

   , Yer: Büyü

  • Düşmanı Helak Etmek için

   Bir Arabi Ayin Son çarşamba Günü Bakire Bir Kiza Hamur Yoğutturulur Ve Bunu Nohut Miktarinca Küçük Parçalara Böldürülür 1001 Tane Olacak 1001 Defa Ya Kahhar Okunur üzerine üflenir O Hamur Deneleri Güvercinlere Saçilir Kuşlar Onlari Yerken Tevekkelü Ya Birkan Bi Helaki Fülan Bin Fülan Bi Hakki Hazihil Esmaişşeriyfeti Hiyel Acel Denir Oradan Arkasina Hiç Bakmadan Uzaklaşilir .

   , Yer: Büyü

  • Sevilmeyen Düşman Olunan Bir Kişiye Zarar Verdirmek için Yapılması Gerekenler

   Bir kimsenin üzerine bela gelmesini yahut hastalığa yakalanmasını istiyorsanız o kişi için şunları yapmalısınız.Cumartesi gününe girilen ilk saatlerde Cumartesi günü ayın son günlerine denk gelirse daha etkili olacaktır.Bir kurşun levha almalı ve bu kurşun levhanın üzerine dar yazmalıdır.Daha sonra bu levha üzerindeki yazıya bakışlar sabitlenerek 110 defa arka arkaya dar denir.Sonra zarar görmesi istenen kişinin zarar görmesi için dua edilir . Yine bu levhanın kişinin evinin ya da iş yerinin iç

   , Yer: Büyü

  • Sırlı Yasin Okuması (Hacetler İçin)

   Uygulama:Cuma gecesi Yasin suresi bir defa okunur.     1.ayet 1000 defa (Yasin harfi)     Yasini uzatarak okursanız daha tesirli olur.Yaasiiin (islam anahtarı)     58.ayet 313 defa, 82 ve 83.ayetler 313 defa tekrarlanır.     sonra aşağıdaki sırlı esma duası 100 defa okunur.     " Yâ Hû sirrullah Yâ Hû şifatullah Yâ Hû Zâtullah Yâ Hû vücudullah Yâ Hû ef'alullah "     Fazileti     Bereket,rızık ve olmasını istediğin hacet ve ciddi zafer için çok etkilidir.   alıntı

   , Yer: Dilek Duaları

  • Sihir,Büyü ve Musallattan Kurtulmak İçin

   Arkadaşlar bugün bir yerde okudugum bir uygulamayı paylaşmak isterim.ünlü bir hocanın tavsiyesi imiş ve çok kişi şifa bulmuş inşallah sizlerde bulursunuz. üzerinizde sihir,büyü veya cin oldugundan şüphe ediyorsanız herhangi bir gün sabah ezanında kalkıyorsunuz ve ezan okunurken bir bardak suya 11 ayetel kürsi,11 fatiha süresi 11 felak,11 nas ve 11 kez la ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin 11 kezde la havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim     okuyup nefes edin.saba

   , Yer: Büyü ve Nazar İçin Dualar

×
×
 • Yeni Oluştur...