Jump to content

Lal Taşının Özellikleri


Önerilen Mesajlar

lal-tasinin-ozellikleri_646x340.jpg

Koyu kırmızı rengiyle görenleri büyülen lal taşı, sevgi ve şefkatin simgesi olarak doğal taşlar arasında yerini alır. Kırmızı rengiyle bilinen lal taşı, mor ve kahverengi renklerde de karşımıza çıkan, sekiz yüzlü bir kristal olarak dikkat çeker. Lal taşına renginden dolayı nar taşı ya da granat taşı adı da verilir.

Koyu kırmızı lal taşı erkeği, açık kırmızı lal taşı ise kadınları temsil eder. Enerji ve zinde hissetmek isteyen kadınlar ya da erkekler kendilerine uygun renkteki lal taşını üzerlerinde taşıdıklarında etkisini daha fazla görürler.

Toprak grubuna bağlı lal taşı, astrolojide kova burcunun uğurlu taşı olarak karşımıza çıkar. Ayrıca tutkusuyla bilinen akrep, aslan ve oğlak burçları da lal taşının etkisini en çok hissedebilecek burçlar arasındadır.

Lal taşının özellikleri arasında pek çok hastalığa iyi gelmesi de sayılabilir. Özellikle tansiyon hastalarına iyi gelen lal taşı, kalp ve damar hastalıklarına karşı da olumlu etki gösterir, bel ağrılarına da çok iyi gelir.

Tutkunun renkleriyle bezenmiş, tutku dolu lal taşı, ayrıca cinsel gücü arttırıcı bir etkiye de sahiptir. Bunun gerçekleşmesi için lal taşı, rahmin üzerine koyulur. Erkekler ise cinsel güçlerinin artması için bu taşı bir süre kasıklarının üzerinde tutabilir. Bu uygulama her iki cinsiyet için de haftada bir ya da iki kez onar dakikalık seanslarla uygulandığında üreme arttırıcı etkisi aktifleştirilebilir.

Hayallerin ve beklentilerin gerçekleşmesi için gerekli pozitif enerjiyi sağlayan lal taşını, bekledikleri olayların daha hızlı bir şekilde gerçekleşmesini isteyen kişiler kullanabilir. Daha sakin ve dingin olmak isteyen kişiler de lal taşını üzerlerinde taşıyarak huzur bulabilirler.

Hayal gücünü arttıran lal taşı, gece görülen kabus ve karabasan gibi negatif enerjiye sahip durumları da etkisiz hale getirebilir. Lal taşını kullanırken amacınız ne olursa olsun, etkisini arttırmak için kuvars taşıyla beraber kullanabilirsiniz.

Altın ya da gümüş materyallerle hazırlanmış lal taşlı aksesuarları tercih edebilirsiniz . Bu aksesuarlar teninizle temas etmelidir. Lal taşına sahip aksesuarınızın gerekli etkiyi vermesi için yapmanız gereken ilk şey, takıyı kullanacağınız ilk günün Cumartesi sabahı olmasıdır.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...