Jump to content

Spot Aydınlatmayla Nasıl Yapılır?


Olcix

Önerilen Mesajlar

Bir aydınlatma türü olarak yaygın şekilde kullanılan spot aydınlatmalar dekorasyon ürünleri arasında yerini almıştır. Hemen her yüzeye uyum sağlayabilme özelliğine sahip spotlar özellikle uzun saatler geçirdikleri mekanlarda aydınlıktan yana olanların bir numaralı tercihidir.

 

Spot aydınlatmaları dekorasyonda kullanma önerileri:

 

Spot lambaları kullanarak dekorasyonu zenginleştirmek istiyorsanız öncelikli olarak mekanınızın tavanını değerlendirmelisiniz. Spot lambaların monte edildiği tavanlar tek yerden ışık yaymak yerine tavanın tümünü aydınlattığı için hoş bir görünüm sunar.

 

Spotların en sık kullanılıdığı yerler arasında asma tavanlar gelmektedir. Asma tavanlar gerek salon ve oturma odalarında gerek uzun koridorlarda çeşitli modellerde uygulanabilmektedir.

 

Son dönemde yaygın olarak tercih edilen bir uygulama kitaplık ya da rafların spot aydınlatmalarla aydınlatılmasıdır. Aslında bu uygulama hem bir aydınlatma çeşidi hem de dekorasyon ürünü olarak günlük hayata pratiklik katmaktadır.

 

Küçük ya da büyük kitaplıklarınızın üst kısmına yerleştireceğiniz spot aydınlatlamaların kare ve yuvarlak, ışık rengi olarak da sarı, beyaz, ve renkli seçenekleri bulunmaktadır.

 

Kitaplık içine yerleştirdiğiniz spotlar daha çok oturma odası dekorasyonlarında tercih edilirken salon dekorasyonunda spot kullanmak isteyenlere ya asma tavanı spotlarla süslemek kalır ya da büfe olarak kullanılan dolapların iç kısmı ışıltılı bir görünüm için spot aydınlatmayla kaplanır.

 

Salonunuz büyükse yapabileceğiniz değişik uygulamalardan biri de niş dene duvar süslemesidir. Bu duvar süslemeleri bilen ellerden çıkarsa görüntü olarak çok hoşunuza giden bir fotoğraf karesi oluştururuken aynı zamanda resim çerçeveleriyle, vazo ve biblolarla süsleyeceğiniz bir alan haline gelebilir.

 

Spot aydınlatmaları oturma odalarında doğru yerlere koyarak lambadere gerek kalmadan yedek aydınlatma olarak kullanabilirsiniz. Siz de televizyon izlerken loş ışık arayanlardansanız spot aydınlatmalar bu iş için biçilmiş kaftan. Bunun için spot aydınlatmayı tam televizyonun üst kısmına gelecek şekilde ve doğru açıyla yerleştirmeniz yeterlidir.

 

Mutfak dolaplarının üst kısmını ledlerle süsleyebileceğiniz gibi spotlarla da süsleyebilirsiniz. Unutmayın ki spotlar mutfakta dekorasyon ürününden çok en az asıl aydınlatma kadar yardımcı olan bir aydınlatma ürünüdür.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...