Jump to content

Feng Shui Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?


Alyadua
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Şehir yaşamı, hızlı ve bir o kadar da yorucudur. Şehrin keşmekeşinden kurtulup eve geldiğimizde kendimizi huzurlu hissederiz. Peki ufak düzenlemelerle daha çok dinlenebileceğimiz bir evi olsun kim istemez? Feng Shui öğretisi, size huzurlu bir ev için ipuçları verir.

Feng Shui esasında rüzgar ve su anlamına gelen ve elementlerinden de anlaşılacağı üzere enerji akışıyla ilgili eski bir Çin öğretisidir. Bilinmesi gereken dört terimi vardır:

Chi: Yaşam enerjisi anlamına gelir.

Yin-Yang: “Her şey zıttı ile vardır” sözünün karşılığıdır.

Beş Element: Ateş, su, toprak, odun ve metal doğum tarihimize göre etkisinde olduğumuz elementlerdir.

Bagua yön haritası: Pusulaya göre yaşanılan mekanı 9 parçaya böler. Bunlar aşk, sağlık, şans, mutluluk gibi beklentiler ve bir de enerjinin çıkış noktasını temsil eder.

Bu bilgiler Feng Shui felsefesinin özünü anlamanız için önemlidir. Şimdi de eğer Chi'nizi yükseltmek istiyorsanız Feng Shui dekorasyon önerilerimize kulak verin:

 

  • Ev girişiniz geniş ve aydınlık olmalı ve girişin tam karşısında tuvalet kapısı bulunmamalıdır. Yoksa huzur veya şans girişten girip tuvalet kapısından çıkabilir.
  • Evinizde işe yaramadığını düşündüğünüz ya da bir gün lazım olur diyerek biriktirdiğiniz her şeyi atın. Bu size boş alan sağlayacağı gibi zihninizi de özgürleştirecek, evinizin içindeki enerji akışını kolaylaştıracaktır.
  • Mutfağınızda karşıt element sembollerinin yan yana gelmemesine dikkat edin. Mesela musluk ve ocak yan yana olmasın ya da ocak ve buzdolabı. Bunlar hem enerji akışını engeller hem de özellikle ocak ve buzdolabının yan yana olması, buzdolabının soğutmak için daha fazla enerji harcaması anlamına gelir. Bu da elektrik faturanızın artması demektir.
  • Çalışma masanızı yerleştirirken yüzünüzün odaya dönük olmasına dikkat edin. Böylece hem enerjinizi yüksek tutarsınız hem de dışarıdan gelecek sürprizlere karşı hazırlıklı olursunuz.
  • Renkler de Feng Shui'de önemli bir yere sahiptir. Mor zenginliği, siyah kariyeri, mavi bilgiyi, yeşil iletişimi, kırmızı ünü, pembe evlilik veya ilişkiyi, beyaz saflık ve yaratıcılığı, gri ise yardımseverliği sembolize eder. Feng Shui felsefesine uygun diye de sevmediğiniz bir rengi evinize sokmayın. Bu Chi'nizi olumsuz etkiler.
  • Oturma odanızı rahat ve sade döşemeye dikkat edin. Bu hem sizi hem de oturma odanızı paylaştığınız aile bireylerini veya misafirlerinizi rahatlatacaktır.
  • Çocuk odasının evin batı kısmında bulunmasına özen gösterin. Duvar rengi önerisi ise genellikle açık toprak tonları.
  • Yatak odanızı olabildiğince sade döşemeli ve süs bitkisi, akvaryum gibi eşyalardan bu odada kaçınmalısınız.
  • Son olarak da tuvalet kapınız her zaman kapalı olmalı.

Bu bilgiler, geçerliliği kanıtlanmış bilgiler olmamakla birlikte uygulayan kişilerin şanslarının iyiye gittiği örnekler de var. Umarız ki bu öneriler size de şans getirir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...