Jump to content

Bahamalar'a Nasıl Gidilir?


İη¢ιѕєℓ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Yaklaşık 700 tane adasıyla Amerika Birleşik Devletleri'nin Florida yarımadasının güneydoğusuna, Küba ve Dominik Cumhuriyeti'nin kuzeyinde bulunan Bahamalar (Bahama Milletler Topluluğu) tropik iklimi ve muhteşem sahilleri ile yaz sezonunda turizmin gözde noktalarından birisidir. Bahama Adaları, Florida'dan yaklaşık 250 kilometre kadar açıktadır. Güneyinde Karayip Adaları ile komşudur. Bahamalar özellikle yaz sezonu için turistlerin çokca tercih ettiği yerlerdendir. Türkiye'den Bahamalar'a gitmenin çeşitli yolları mevcuttur. Bahama Adaları'na seyahat etmeyi planlayanların merak ettikleri başlıca şeyler Bahama Adaları'nda kullanılan dil, para birimi, zaman dilimi ve ulaşım yollarıdır.

 

 

Bahamalar'ın başkenti Nassau'dur. Resmi dil olarak İngilizce kullanan Bahama Adaları'nın para birimi Bahama Doları'dır. Bahamalar Tükiye'nin batısında yer almaktadır. Türkiye ile arasındaki yerel saat farkı 7 saattir. Bahamalar'ın saati Türkiye saatinden 7 saat geridir. İki mevsimli, yumuşak astropik iklimli Bahamalar 'cennet adası' olarak tanımlanır.

 

 

Türkiye'den de pek çok turistin merakla seyahat ettiği Bahamalar'a gitmenin çeşitli yolları vardır. Bahama Millet Topluluğu umuma mahsus (bordo), hizmet (gri), diplomatik (kırmızı), hususi (yeşil) pasaport sahibi Türk vatandaşlarından vize talep etmemektedir. Pasaportlarının seyahat başlangıç tarihinden itibaren az 6 ay geçerliliği ve en az 1 boş sayfası olması dahilinde 8 aya kadar vizesiz seyahat edilebilmektedir. Vizesiz dolaşım imkânı Bahamalar'ı turizm açısından daha da önemli bir yer yapmaktadır. Bahamalar Türkiye'de özellikle yeni evli çiftlerin balayı için tercih ettikleri tropik tatil bölgesidir. Türkiye'den Bahamalar'a seyahat edenler başlıca uçak ve gemi ulaşım yollarını kullanmaktadırlar. Bahamalar'da havalimanı bulunmasına karşın Türkiye'den aktarmasız olarak Bahamalar'a uçmak mümkün değildir. Toronto, Miami ve Avrupa'da Almanya veya İngiltere'den aktarmalı olarak Bahama Adaları'na uçakla yaklaşık 13 saatte ulaşım sağlanabilir. İzmir, İstanbul, Kuşadası gibi limanlardan okyanus aşırı giden büyük seyahat gemileriyle uzun bir gemi yolculuğu ile Bahamalar'a gidilebilir. Miami'den ve Küba'dan her gün pek çok saatte ve seferde feribotlar veya özel teknelerle Bahama Adaları'na rahatlıkla gidilebilmektedir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...