Jump to content

Yatak Örtüsü Nasıl Yıkanır?


Alyadua
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Yatak odalarının sayılı aksesuarlarından biri olan yatak örtüleri, yatak odasındaki hakim renk ve tarzla ilişkili olarak dekorasyona uyumlu seçilir. Yatak örtülerinin seçimi kişisel zevklere göre şekillenir. Daha iddialı olanlar şaşaalı, gösterişli model yatak örtülerine yönelirken sadeliği sevenler daha klasik, işlemesiz, düz model yatak örtülerine yönelir.

Yatak odanız için hangi model yatak örtüsü seçerseniz seçin rutin bakımını yapmanız gerekir. Yatak örtünüzü yıkamanın püf noktalarını uygulayarak odanızın dekorasyon ürünü olan yatak örtünüze zarar vermemiş olursunuz.

Yatak örtüleri nasıl yıkanır?

Yatak örtünüzü yıkamadan önce kumaş özelliğine ve dokusuna iyice bakın ve yıkama şeklinizi netleştirin.

Yatak örtünüzün yıkama talimatında herhangi bir kuru temizleme uyarısı yoksa çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz.

Yatak örtünüzü yıkarken yanına başka herhangi bir parça koymadan yıkamaya çalışın. Bu sayede yatak örtünüz daha iyi yıkanacaktır.

Yatak örtünüz keten özellikli bir örtüyse soğuk suda ve elde yıkama programında yıkamanız önerilir. Yıkarken çok az miktarda deterjan kulanın ve mümkünse sıvı çamaşır deterjanı tercih edin. ayrıca keten kumaşın özelliği tok durmasıdır. Bu nedenle yıkama esnasında yumuşatıcı kullanmamalısınız.

Eğer yatak örtünüz saten özellikli bir örtüyse kesinlikle “sıkma iptal” şeklinde yıkamalısınız. Aksi halde yatak örtünüzün kumaşına zarar verirsiniz. Ilık suda, elde yıkama programında ve az deterjan kullanarak yıkamak, en ideal yıkama şeklidir.

Yatak örtünüzün üzerinde boncuk, pul ya da payet işleme tarzında detaylar bulunuyorsa yıkama konusunda daha hassas davranmalısınız. Yatak örtünüzü içine koyup çamaşır makinesinde yıkayabilceğiniz büyük bir bez torbanız olmalı. Yatak örtünüzü bu bez torbanın içine koyarak çamaşır makinesine atarsanız yatak örtünüzün işleme detaylarına zarar vermeden yıkama işlemini bitirmiş olursunuz. Eğer bu iş için bir bez torbanız yoksa herhangi bir çarşafla da aynı işi görebilirsiniz. Yatak örtünüzü katlayarak bir çarşafın içine sarın ve bu şekilde çamaşır makinenizin içine yerleştirin. Her iki durumda da yatak örtünüzü çamaşır makinesinin verebileceği olası zararlardan korumuş olursunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...