Jump to content

Saç Spreyinin Bilmediğiniz 10 Kullanımı


Melâl

Önerilen Mesajlar

[h=2]Saçlarınızı şekillendirmek için kullandığınız saç spreyini günlük hayatınızda farklı alanlarda da kullanabilirsiniz. İşte o alanlar...[/h]

Bu zamana kadar saç spreyini sadece saçlarınızı şekillendirmek için kullandınız. Ancak bu haberi okuduktan sonra günlük hayatınızda da kullanabilir ve ruj lekesi, çorap kaçması ya da pedikürünüzü sabitleme gibi aniden karşılaştığınız zorluklarla kolayca başa çıkabilirsiniz.

İşte saç spreyinin bilmediğiniz 10 farklı kullanım alanı:

Ruj lekesi: Beyler bu madde size özel! Olur da samimiyetinizin dozunu kaçırdığınız bir hanım arkadaşınız yakanıza ruj lekesi bırakıverir, müracaat saç spreyi… Şöyle ki lekenin üzerine spreyi sıkıyoruz, birkaç dakika bekleyip siliyoruz. Sprey silinince leke de çıkacak… Ama siz yine o samimiyetin dozunu iyi ayarlamaya dikkat edin deriz biz…

Mürekkep lekelerinden kurtulabilirsiniz: Beyaz mobilya döşemeleri veya kıyafetleriniz hasbelkader bir tükenmez kalemin azizliğine uğrayabilir. Sakin olun ve lekenin üzerine saç spreyi sıkın; leke kolaylıkla çıkacaktır...

Ayakkabılarınızı yenileyebilirsiniz: Özenle cilaladığınız ayakkabılarınıza yepyeni bir görünüm vermek için ihtiyacınız olan birkaç fıs saç spreyi! Spreyin ekstra koruyucu özelliği, cilanın ömrünü uzatıp daha uzun dayanmasını sağlayacaktır.

 

Çorap kaçmalarına hayır: Naylon çoraplar genel olarak burun kısımlarından kaçmaya başlar… Yeni aldığınız naylon çoraplarınızın burun kısmına saç spreyi sıkmanız halinde, çorabınızın daha uzun dayanmasını sağlayabilirsiniz.

Kaşlarınızı şekillendirebilirsiniz: Etkileyici bakışlar için kaşlarınızın bakımını ihmal etmemelisiniz. Bir diş fırçasına sıkacağınız saç spreyiyle kaşlarınızı tarayıp şekillendirmeyi bir deneyin bizce!

Pedikür mühim: Pedikürünüz tamamlandıktan sonra bakım kreminizi sürüp, hafifçe saç spreyi sıkmanız ojelerinizin hem daha parlak hem de uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Fakat dikkat: Açık bir yaranız olması halinde asla ve asla sprey kullanmayın!

Bembeyaz perdeler: Bembeyaz tül perdelerin tertemiz kalmasını sağlamanın ne kadar zor olduğunu biliyorsunuz. Morarmadan bembeyaz görünmesini istediğiniz perdelerinize, temizledikten sonra birkaç kat saç spreyi sıkarak daha uzun süre temiz görünmesini sağlayabilirsiniz. Minik bir anımsatma; her katın kurumasını bekleyin ardından diğer kat spreyi sıkın.

 

Çiçeklerin ömrüne ömür de katabilirsiniz: Yeni toplanan çiçeklerin yapraklarının alt kısmına 30 cm uzaklıktan sıkacağınız saç spreyi, çiçeklerin boyunlarını kısa sürede bükmesini engeller.

Olmadı kurutun çiçeklerinizi: Güzelim çiçeklerin elbette bir ömrü var, ama tazesi kadar kurusu da pek güzel… Kuruttuğunuz çiçeklerinizin üzerine sıkacağınız saç spreyi, parlak görünmelerini ve uzun ömürlü olmalarını sağlayacaktır.

Bilumum haşerata karşı elinizi güçlendirin: Evinizin içinde slalomlar yapmak suretiyle fink atan cümle haşerattan saç spreyi marifetiyle kurtulabilirsiniz.

[h=4]"Aman dikkat" bonusu[/h] Pek çok kaynakta yazılanın aksine saç spreyini asla ve asla makyaj sabitleyici olarak kullanmayın… Aksi halde cildiniz ciddi hasar görecektir.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...