Jump to content

Güney Amerika Kıtasında Görülmesi Gereken Yerler


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

Güney Amerika kıtası Büyük Okyanus ile Atlas Okyanus'u arasında bulunur. Kuzey Amerika ile komşudur. 13 ayrı ülkeye ev sahipliği yapmaktadır. Çok sayıda farklı kültürlere sahiptir. Refah seviyesi farklı gruplardan oluşmaktadır. Kültürel, tarihi ve doğal olarak zengin bir coğrafyadır. Bu nedenle özellikle son yıllarda çok sayıda turisti ağırlamaktadır. Güney Amerika kıtasında görülmesi gereken ülkelerden bazıları şunlardır:

 

 

Brezilya: Ekvador ve Şili hariç tüm Güney Amerika ülkeleri ile komşu olan Brezilya, bu sayede çok renkli bir kültüre sahiptir. Rengarenk kültürüne dünyaca ünlü Rio Karnavalı esnasında şahit olmak mümkündür. Dünyanın en büyük heykellerinden biri olan İsa Heykeli ve dünyanın en büyük şelalesi olan Iguazu Şelalesi Brezilya sınırları içerisinde yer almaktadır. Özellikle Rio de Janerio ve başkent Brasil görülmesi gereken şehirlerindendir. Sugarloaf Dağı manzarası ve teleferik keyfi ile mutlaka ziyaret edilmesi gereken alanların içerisinde yer almaktadır.

 

 

Arjantin: Arjantin Güney Amerika'nın en mutlu insanlarının yaşadığı ülkesidir. Müziğin bir yaşam tarzı olarak kabul edildiği bu ülkede insanlar oldukça sıcak kanlıdır. Müzikleri ve yemekleri ile tanışmak için başkent Buenos Aires'teki mekânlar oldukça uygundur. Recoleta Mezarlığı'nda tarihi, Los Glaciares Ulusal Parkı'nda ise doğayı gözlemlemek mümkündür. Mendoza şehri yerel kültürler ile tanışmak ve doğa içerisinde zaman geçirmek için tercih edilebilecek bir şehirdir. Perito Moreno Buzulu ise bu Güney Amerika ülkesinde rastlanması düşünülmeyen bir görüntü oluşturmaktadır. Los Glaciares Milli Parkı içerisinde yer almaktadır.

 

 

Şili: Güney Amerika'nın en güvenli ülkelerinden olan Şili aynı zamanda kültürel açıdan en zengin ülkesi konumundadır. Şili coğrafi şekli sayesinde kilometrelerce uzanan plajlara sahiptir. Şili'nin büyük şehirlerinin hepsinin okyanusa kıyısı vardır. Böylece Şili'de birçok noktadan okyanusa girmek mümkün olmaktadır. Şili çok kültürlü yapısı sayesinde birçok farklı kültüre ait kalıntılara da ev sahipliği yapmaktadır. Santiago ve Valparaiso en büyük ve kesinlikle görülmesi gereken şehirlerindendir. Şili sınırları içerisinde yer alan Machu Pichu antik kenti de yaklaşık on bin yıllık bir tarihe sahiptir.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...