Jump to content

Jamaika'da Görülmesi Gereken Şehirler


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

Orta Amerika'da yer alan Jamaika'nın başkenti Kingston'dur. Küba'nın güneyinde, Karayip Denizi üzerinde yer alır. Ülke halkının önemli bir bölümü Jamaikalılardan meydana gelir. Karayipler'de bulunun en büyük yüz ölçüme sahip ülkelerden birisi olan Jamaika toplamda 28 şehirden oluşur.

 

 

Jamaika astropikal iklim hakimiyeti altındadır. Bunda etkili olan faktör okyanustan ve denizden esen rüzgarlardır. Ülkede yağış rejimi bölgesel olarak farklılık gösterir. Ülkenin iç kesimleri daha ılıman bir iklime sahiptir. Jamaika'ya gitmek için her dönem uygundur.

 

 

Jamaika'nın Önemli Şehirleri

 

 

Kingston: Ülkenin başkenti olan Kingston aynı zamanda ülkenin en önemli liman kentlerinden bir tanesidir. Kingston Jamaika'nın güneyinde yer alır. Kentte bulunan kırmızı tepeler ve mavi dağlar görsel olarak oldukça hoş görüntüler oluşmasına olanak sağlar. Kinston su sporları için çeşitli olanaklar sunan bir kenttir. Bob Morley Uluslararası Müzesi, Negril kumsalı ve Hit Strip bölgesi kentte görülecek yerlerin başında gelir.

Kent genel olarak sıcak bir iklimin tesiri altında olup yıl içerisinde sıcaklık değerleri ortalama 26 derecede seyir eder. Mayıs ve Kasım ayları arası şehirde yağışlı sezondur. Fakat yağışlar ağırlıklı olarak sabah saatlerinde yağdığı için olumsuz etkiler sunmaz. Kente gitmek için en uygun dönem Aralık ve Nisan ayları arasıdır. Jamaika'ya gitmek için hava yolu seyahati tercih edilir. Ülkemizden Kingston'a seyahatler aktarmalı olarak yapılır.

 

 

Montego Bay: Montego Bay Jamaika'da turizmi başlatan kent olarak anılır. Kent bölgenin ulaşım merkezi konumundadır. Montego Bay oldukça kalabalık bir şehirdir. Montego Bay'da pek çok ünlü turizm firmasına ait her şey dahil konseptli otel bulunur. Bu oteller genelde şehrin dışına kurulu vaziyettedir. Kentte bulunan Doktor's Cave kumsalı popüler mekanların başında gelir. Mantego Ctiy de ülke genelinde hakim olan astropikal iklimin tesiri altındadır. Şehre gitmek için her dönem uygundur.

 

 

Negril: Montego Bay'ın batısında yer alır. Negri 11 km'lik sahili ile dikkat çeken bir şehirdir. Montego Bay'a göre daha düzenli bir şehir planına sahiptir. Kente ulaşım Montego Bay'dan otobüsler ile sağlanır. İki şehir arası yolculuk süresi ise ortalama 2 saat olarak hesaplanır.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...