Jump to content

Şiş ile Çok Şık Bir Çiçek Deseni


Olcix

Önerilen Mesajlar

Çok Şık Bir Çiçek DeseniÖrgülerinize çok şık bir çiçek deseni vermek ister misiniz.. İşte size harika bir çiçek örneği.. Bunu örneği dolama sayısı artırarak daha büyük çiçekler yapabilirsiniz.. Bu deseni atkı uçlarında çocuklarınıza ördüğünüz kazak hırka yelenlerde, battaniye kenarlarında kullanabilirsiniz..Eminim sizde çok beğeneceksiniz.. Kolayca örebileceğiniz için paylaşmak istedim.. Fazla ayrıntı vermeyeceğim çünkü video çok açık ve net anlaşılır biçimde..Malzeme içinŞiş ve yün yeterli ister tek renk isterseniz farklı iki renkÇiçek Deseninin YapılışıKısaca değinecek olursak,Şişe istediğiniz sayıda ilmek atın ve düz örgünüzü örün ya da ne tarz bir örgü tekniği kullanacaksanız örün..Desen vermek istediğiniz sıraya gelince resimlerde gördüğünüz gibi ya farklı bir renkler ya da aynı renkle devam edebilirsiniz..Düz örgünün ters öreceğiniz kısmına gelince ilk ilmeği örün diğer ilmeği örmek için şişe batırdığınızda şişe üç kez boş dolama yapın ve ilmeği çekin..Diğer beş ilmeği de aynı şekilde dolayarak örün arada bir ilmeği dolamadan örün..Sıranın sonuna kadar örün.. Yani beş ilmek doladıktan sonra aradaki arada bir ilmeği dolamadan örünDüz sıranın örülecek kısmına gelindiğinde ise ilk ilmeği yine örün..Daha sonra dolayarak ördüğünüz ilk beş ilmeği şişe videoda gördüğünüz gibi çıkarın.Videodan yararlanarak çiçek desenini verin buradan anlatarak kafanızı karıştırmak istemedim..O sırayı da bu şekilde bitirin..Çiçeğinizi oluştuktan sonra diğer sırada tüm ilmekleri örün..Gördüğünüz gibi çok şık bir desen oluştu.. Aşağıda farklı şekilde örebileceğiniz modellerde mevcut.Mutlaka denemelisiniz..

 

%C3%A7i%C3%A7ek-deseni.jpgiki-renkli%C3%A7i%C3%A7ek-deseni.jpg%C3%A7i%C3%A7ek-%C3%B6rg%C3%BC.jpgiki-renkli-%C3%A7i%C3%A7ek-%C3%B6rg%C3%BC.jpg

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...