Jump to content

S&P`ye Göre En Kırılgan Türkiye


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

S&P`ye göre Türkiye en kırılgan gelişmekte olan ülkeler arasında.

 

 

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu S&P, 2008 yılından bu şyana global kredi şartlarında gevşemenin ve emtia fiyatlarında pozitif gelişmelerin bir sonucu olarak yüksek büyüme yaşayan gelişmekte olan ekonomilerin şimdi 3 büyük riskle karşı karşıya olduklarını bildirdi.

 

 

Bugün yayınladığı raporda 3 büyük risk olarak ABD'de er yada geç yapılacak bir faiz artırımı sonrasında global likidite azalma olasılığını, yurtiçi kredilerde son yıllarda yaşanan aşırı büyümenin kapanmaya başlamasını ve Çin'in ekonomik büyümesindeki kayda değer yavaşlamayı gösterdi.

 

 

S&P, bu 3 riskin kararttığı görünüm ortamda en kırılgan gelişmekte olan ülkeler listesinde Türkiye'ye verirken, listede Venezuela, Arjantin, Kolombiya ve Peru da yer aldı.

 

 

Meksika, Filipinler ve Polonya ise en az risk ile karşı karşıya olan ülkeler olarak ön plana çıktı. S&P, Latin Amerika ülkelerinin bu 3 riske karşı Asya ülkelerine göre daha kırılgan olduklarını vurguladı. S&P, gelişmekte olan ülkelere verdikleri notlarda bu riskleri izlediklerini ifade etti.

 

 

Kaynak

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...