Jump to content

Organik Bahçe İçin İpuçları


Olcix

Önerilen Mesajlar

Organik Bahçe İçin İpuçları

 

 

 

Gurur duyacağınız organik bahçenizi hazırlamanın bütün zor kısımlarını aştınız. Planlarınız hazır, uygun malzemeleri temin ettiniz, tohumlarınız ekilmeye hazır. Her şey bitti değil mi? Hayır. Organik bahçenizin dallanıp budaklanabilmesi için daha işleriniz bitmedi.

Organik bahçe sahibi olmak isteyen her kişinin ilk başlarda önem vermediği beş basit ayrıntı vardır. Tohum ve fidanları ekim dikim işlemi bittikten sonra, bahçenize gerçek özeni gösterme vakti gelir. En iyi sonuçları alabilmeniz için bahçenize gerektiği gibi özen göstermelisiniz.

İpucu 1 : Bahçenizi sulayın. Konu bahçe olduğu zaman yapılacak en önemli işlerden biri sulamadır. Yapılabilecek en etkili ve akılda kalır uygulama, işi pratiğe bağlayabilmek için, her gün aynı saatlerde düzenli olarak sulama yapmaktır

 

İpucu 2 : Gündüz vakitleri sulayın. Eğer bahçenizi öğlen vakti sularsanız, güneş ışınlarının yoğun olduğu öğle saatlerinde sıcaklık yüzünden sular buharlaşır ve bahçenizdeki bitkileriniz beslenmeleri ve yaşamaları için gerekli olan suyu topraktan ememezler. Eğer mümkün ise saat 10:00 civarı bahçenizi sulamanız en iyisi olacaktır.

İpucu 3 : Bahçenizin yabani otlar tarafından istila edilmesine izin vermeyin. Kulağa basit bir öneri gibi geliyor; fakat, yabani otlar bahçeniz için tıpkı vampirler gibidirler. Yabani otlar, bitkilerinizin ihtiyacı olan ve kullanacakları besin, mineral, madensel tuz ve suyu topraktan emerler. Her bir gün bahçenize çıkıp, yabani otlar bitkilerinizin köklerine kadar ulaşmadan onları temizlemelisiniz. Olası bütün kalıntıları temizlemek için ara sıra toprağı eşeleyip bakmanız bahçeniz için çok yararlı olacaktır.

İpucu 4 : Bahçenizdeki zararlı böcek ve haşerelerden kurtulun. Organik bir bahçe yetiştiriyorsunuz diye, zararlı böceklerden kurtulmuş olmuyorsunuz. Eğer isterseniz evinizde kendi böcek ilacınızı bile yapabilirsiniz. 2 çay kaşığı bulaşık deterjanı ile bir fincan bitkisel yağı karıştırın. Bu karışımdan 2 çay kaşığı alıp, içinde su bulunan bir sprey kabına ekleyin. Ve daha sonra böceklerin bulunduğu yere bu karışımı sıkın.

İpucu 5 : Bahçenize bir bütün olarak özen gösterin. Eğer bahçeniz yabani otlar, yapraklar, böcekler tarafından sarılmışsa, başınız dertte demektir. Eğer sadece bir seferlik bile ekim yaptıysanız, yine de toprağı böyle kirli bırakmaya hakkınız yoktur.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Benzer Konular

  • İş HayatınıN KötÜ Gitmesİ İçiN

   hindistanda artık kullanılmayan bir uyguılamadır çünkü herkez tarafından artık biliniyor bu uygulama eskiden bir oyun olarak hediye edilirdi santraç gibi ilerlemeli bir oyun 17 idi adı ama bu oyuna gizlenmiş bir büyüdür. hediye edilen kişiye birde oynaması için fildişi bir kale hediye edilirdi. kalesi her uynadığında bir kaleye geldiğinde bir olmsuzluk yaşardı. öfke para kaybı hastalık gibi.   örnektir yapsanızda bir işe yaramaz

   , Yer: Büyü

  • Düşmanı Helak Etmek için

   Bir Arabi Ayin Son çarşamba Günü Bakire Bir Kiza Hamur Yoğutturulur Ve Bunu Nohut Miktarinca Küçük Parçalara Böldürülür 1001 Tane Olacak 1001 Defa Ya Kahhar Okunur üzerine üflenir O Hamur Deneleri Güvercinlere Saçilir Kuşlar Onlari Yerken Tevekkelü Ya Birkan Bi Helaki Fülan Bin Fülan Bi Hakki Hazihil Esmaişşeriyfeti Hiyel Acel Denir Oradan Arkasina Hiç Bakmadan Uzaklaşilir .

   , Yer: Büyü

  • Sevilmeyen Düşman Olunan Bir Kişiye Zarar Verdirmek için Yapılması Gerekenler

   Bir kimsenin üzerine bela gelmesini yahut hastalığa yakalanmasını istiyorsanız o kişi için şunları yapmalısınız.Cumartesi gününe girilen ilk saatlerde Cumartesi günü ayın son günlerine denk gelirse daha etkili olacaktır.Bir kurşun levha almalı ve bu kurşun levhanın üzerine dar yazmalıdır.Daha sonra bu levha üzerindeki yazıya bakışlar sabitlenerek 110 defa arka arkaya dar denir.Sonra zarar görmesi istenen kişinin zarar görmesi için dua edilir . Yine bu levhanın kişinin evinin ya da iş yerinin iç

   , Yer: Büyü

  • Sırlı Yasin Okuması (Hacetler İçin)

   Uygulama:Cuma gecesi Yasin suresi bir defa okunur.     1.ayet 1000 defa (Yasin harfi)     Yasini uzatarak okursanız daha tesirli olur.Yaasiiin (islam anahtarı)     58.ayet 313 defa, 82 ve 83.ayetler 313 defa tekrarlanır.     sonra aşağıdaki sırlı esma duası 100 defa okunur.     " Yâ Hû sirrullah Yâ Hû şifatullah Yâ Hû Zâtullah Yâ Hû vücudullah Yâ Hû ef'alullah "     Fazileti     Bereket,rızık ve olmasını istediğin hacet ve ciddi zafer için çok etkilidir.   alıntı

   , Yer: Dilek Duaları

  • Sihir,Büyü ve Musallattan Kurtulmak İçin

   Arkadaşlar bugün bir yerde okudugum bir uygulamayı paylaşmak isterim.ünlü bir hocanın tavsiyesi imiş ve çok kişi şifa bulmuş inşallah sizlerde bulursunuz. üzerinizde sihir,büyü veya cin oldugundan şüphe ediyorsanız herhangi bir gün sabah ezanında kalkıyorsunuz ve ezan okunurken bir bardak suya 11 ayetel kürsi,11 fatiha süresi 11 felak,11 nas ve 11 kez la ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin 11 kezde la havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim     okuyup nefes edin.saba

   , Yer: Büyü ve Nazar İçin Dualar

×
×
 • Yeni Oluştur...