Jump to content

Rottweiler


İη¢ιѕєℓ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

rottweiler-nasil-bir-kopektir_646x340.jpg

 

Almanya kökenli olan Rottweiler sakin, kendinden emin ve enerjik köpeklerdir. Eski zamanlarda yük arabalarını çekmiş, polis köpeği olarak eğitilmişlerdir.

 

 

Rottweiler ırkı, eğitilmeye eğimli köpeklerdir. İleride büyük bir cüsseye sahip olacağı düşünülürse, küçük yaşlardan köpeği eğitmeye başlanması köpeğin büyüdüğünde kontrol altında tutmaya yardımcı olur. Bu ırk köpekler sahibine veya ailesine çok bağlı olur. Güçlü fiziksel yapıya sahip olan bu ırk, temel bir koruma eğitimi aldıktan sonra koruma köpeği haline gelebilir. Temel anlamda koruma eğitimi almazsa sahibine karşı olan bağlılığı nedeniyle yabancılara karşı agresif tavırlar sergileyebilir.

 

 

Alışkanlıklarına bağlı olan bu ırk, küçüklüğünde ne öğretilirse büyüyünce onu yapmaya devam eder. Büyüyünce eğitim verilmesi zor olabileceğinden küçük yaşlarda temel eğitilmeye çalışılmalıdır. Ev içerisinde köpek için uyulması gereken kurallar koyulmalıdır. Aksi takdirde ileriki zamanlarda bu iri cüsseli köpeğin kontrol edilmesinde zorluklar yaşanabilir.

 

 

Bu cins köpekler iyi bir arkadaş ve aynı zamanda iyi bir oyun arkadaşıdır. Sahibiyle ve sahibinin çevresindeki kişilerle vakit geçirmeyi severler. Sürekli sahibiyle yan yana olmayı isteyen Rottweilerlar, aynı zamanda iyi bir gözlemcidir. Sahibinin ruh halinden etkilenir ve bu konuda hassastır. Sahibi üzgün olan bir Rottweiler, sahibinin üzüntüsünü hissedip onu teselli etmeye uğraşabilir. Eğer sahibinin mutlu olduğunu hissediyorsa gün boyu enerjik tavrıyla neşesini sahibiyle paylaşır.

 

 

İştahı açık olan bu cins, fazla mama tüketir. Bu cins bir köpeğe sahip olmayı isteyen kişi, köpeğin bu mama tüketimini ve mamanın maliyetini göz önünde bulundurmalıdır. Yemeyi seven ve biraz tembel olarak nitelendirilebilen Rottweilerlar, günlük düzenli egzersizlere sahip olmalıdır. Sağlıklı bir bünyeye sahip olmaları için bu günlük egzersizler gereklidir. Egzersiz için sahibi tarafından desteklenmediği takdirde gün içerisinde yeterli miktarda hareket etmezler. Rottweiler cinsi köpeklerin tüy yapısı kısa ve serttir. Senede bir veya iki kere ciddi anlamda tüy dökerler.

 

 

Rottweilerların küçüklükten beri bir sahibi varsa o sahibinden ayrılmayı istemez. Eğer köpek daha sonra sahibinden ayrılır veya sahibi tarafından terk edilirse sahibine çok bağlı olan köpeğin psikolojisi bozulabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

 • Benzer Konular

  • Pitbull mu? Rottweiler mi?

   Evet arkadaşlar tercih sizin..ikisi de asaletli cins köpekler...bakalım tercihiniz hangileri..                          

   , Yer: Köpekler

  • Rottweiler

   Rottweiler’ın kökeni antik çağlara kadar uzanmaktadır. İstilacı Roma orduları Avrupa'nın, Asya'nın ve Afrika'nın türlü bölgelerine uzanıp oraları egemenlikleri altına alırken, yaptıkları askeri harekat esnasında, şüphesiz ki yiyecek, içecek, askeri malzeme ve teçhizatı da beraberlerinde taşımak zorunda idiler. Büyük itina ve organizasyon gerektiren bu ikmal işleri, onların büyük sığır ve koyun sürülerini de birlikte götürmeleri sonucunu doğuruyordu. Konuşlandıkları bölgelerde de bunları besleyip

   , Yer: Köpekler

  • Yavru Rottweiler Bakımı

   Yavru köpekler yaklaşık 4 haftalık yaşa kadar anne sütüyle beslenirler.Anne sütü üstün besleyici özelliğinin sahiptir ve yavrunun bütün besin gereksinimini tam olarak karşılar. Anne sütü besleyiciliğinin yanında ,yavruları hastalıklara karşı koruyucu özelliğe sahiptir.Anne sütündeki kolostrum içerisindeki bağışıklık maddeleri sayesinde yavruyu patojen bakteri ve mikroorganizmalardan korumaktadır.Mümkün olduğu sürece yavruları anne sütünden daha fazla yararlandırmak gerekir.   Yaklaşık 5-6 haft

   , Yer: Hayvanlar Alemi

×
×
 • Yeni Oluştur...