Jump to content

Bloodhound


İη¢ιѕєℓ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

bloodhound-nasil-bir-kopektir_646x340.jpg

 

Sarkık kulakları ve uzun yüzü bulunan bloodhound cinsinin aynı zamanda kırışık bir derisi vardır. Yüzündeki sarkık derinin kendisine has olmasıyla beraber hüzünlü bir ifade verir.

 

 

Bloodhound apartman dairesinde beslenmesi için uygundur. Ancak yeterli egzersizleri sağlanmalıdır.

 

 

Bloodhound türü koşmayı çok sever. Bu nedenle bol egzersize gereksinim duyar. Haftalık fırçalama ile kısa tüyleri temiz ve bakımlı tutulabilir. Kulakların içi ise sıklıkla kontrol edilmeli ve temizlenmelidir.

 

 

Sevgi dolu yapısı ile dikkat çeken bloodhound kibar ve asildir. Sevgi dolu bir köpektir. Sabırlı yönü ile de dikkat çeken bloodhound çocuklarla arası iyi olan köpeklerdendir. Tamamen iyi huylu bir köpek olduğu için aileler çocukları ile oynamalarına izin verir.

 

 

Genç zamanlarında oldukça enerjik ve bağımsız hareket ederler. Bloodhound için disiplinli fakat yumuşak bir eğitim faydalı olacaktır. Bloodhound sahipleri eğitim sırasında sabırlı davranmalıdır. Ayrıca fazla itaat de beklenmemelidir.

 

 

Kibar bir hayvan olmaları ile birlikte kendilerine has bir düşünme tarzları da vardır. İtaat etmeye pek uyumlu olmadıklarından kendi başlarına hareket eğilimi gösterebilirler. Erkeklerin olgunlaşma yaşı 1-2’yi bulur. Tam bu yaşlarda eğitimine ağırlık verilirse çok uyumlu sevecen bir köpek olurlar.

 

 

Bazı bloodhound cinsinde çekingen özellik olduğu görülür. Bu sebeple erken yaşta sosyalleştirme oldukça önem arz eder. Saldırgan tutumları çok nadir olur. Aynı cins bir köpek gördüklerinde saldırganlaştıkları görülse de genel manada insanlarla çok iyi geçinirler.

 

 

Bloodhoundların bazıları evde sahipleri yokken eve kimseyi sokmaz. Bu bağlamda iyi bir bekçi köpeği olarak düşünülebilir. Uluma eğilimleri fazladır. Etraflarında her yeri ve her şeyi koklama huyları bulunur. İz peşinden giderek evden uzaklaşma durumları olabilir. Irkın özelliği itibarı ile bir haftalık izleri bile takip edebilir. 100 mil boyunca bir izi takip ettiği görülmüştür.

 

 

Bloodhound iz sürme köpeği olarak bilinir. Bloodhoundun bulduğu önemli izler mahkemelerde delil olarak defalarca kabul görmüştür. Bloodhound avını öldürmeden ziyade onu bulmayı amaç edinir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

  • Benzer Konular

    • Bloodhound

      Temel Özellikleri Bloodhound, uzun yüzü, sarkık kulakları ve kırışık derisi ile güçlü bir tazıdır. Yüzündeki sarkık deri Bloodhound'a mağrur, ama hüzünlü bir ifade verir. Yüzündeki kırışıklıkların koku partiküllerini burna kanalize ettiği söylenir.   Bloodhound yeterince egzersiz imkanı sağlandığında apartman dairesinde de yaşayabilir. Orta büyüklükte bir bahçe gereksinimlerini karşılayacaktır.   Bloodhound koşmaya bayılır ve bol egzersize gereksinimi vardır. Ancak ilginç bir koku yakalar

      , Yer: Köpekler

×
×
  • Yeni Oluştur...