Jump to content

Poodle


İη¢ιѕєℓ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

poodle-nasil-bir-kopektir_646x340.jpg

 

Farklı görüntüsü ve kısa boyları ile oldukça sevimli ve dikkat çeken Poodle'nin ana vatanı Fransa'dır. Poodle kendi içerisinde de tür olarak ayrılır. Genel olarak poodle cinsi köpekler 3 türe ayrılır. Bunlar minyatür, standart ve toy olarak adlandırılır.

 

 

Poodle cinsi köpeklerin 3 ayrı türe ayrılması sadece boyları ve dış görünüşüyle ilgili değildir. Her türün ayrı bir özelliği bulunur. Poodle cinsi köpekler oldukça hareketli, aktif ve zeki bir köpektir. Vücut yapısı genel olarak kareye benzer ve orantılı hatlara sahiptir. Üzerindeki tüyleri kürk şeklindedir. Bu tüyler kordon şeklinde çevrilebildiği gibi kıvırcık bir yapıda da uzayabilir. Tüylerinin bakımı düzenli olarak yapılmalıdır. Poodle cinsi köpeklerin en önemli özelliği tüyleridir. Sert kısımlı tüylerinin geleneksel olarak bakımı yapıldığında görüntü olarak daha güzel bir şekilde durur.

 

 

Poodle cinsi köpeklerin kafa ve burun şekli uzun bir yapıdadır. Gözlerinin rengi genelde çok koyudur ve yuvarlaktır. Poodle amber renkli ve diğer şekillerde koyu yapıda göz rengine sahip olabilir. Bu cinsteki köpeklerin omuzları düşüktür ve gövde yapısı aynı hizada düz bir şekildedir. Kalça bölgesi de oval bir yapıda olan Poodle cinsi köpeklerin ayakları tek tipte, yuvarlak ve oldukça küçüktür. Köpeğn kuyruk yapısı da oldukça kısadır.

 

 

Poodle cinsi köpeklerin karakter yapısına bakılacak olursa, bu köpekler oldukça akıllı, kendine güvenen hareketli bir cinstir. Kendisine has yapısı sayesinde meraklı bir huya sahiptir. Zeka seviyesine yüksek olan bu köpekler eğitilmeye çok yatkındır. Sakin bir karakterde ve iyi huylu köpeklerdir. İnsanlarla sürekli olarak iletişim kurmayı seven bu köpeklerin yalnız kalmaması gerekir. Yabancılara karşı da ılımlı yaklaşan poodle çocuklarla da iyi anlaşır. İyi bir şekilde eğitilenleri bekçilik ve koruma görevleirni üstlenebilir.

 

 

Poodle cinsi köpeklerin sindirim sistemi diğer köpeklere oranla daha hassastır. Bu nedenle mama kalitesine dikkat edilmelidir. Günde 2 veya daha fazla öğünle beslenebilir. Uzun yürüyüşleri ve suyu seven poodle serbest ve güvenli bir alanda tek başına da gezebilir. Psikolojik olarak kendini güvende hissetmesi bu cins için çok önemlidir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

  • Benzer Konular

    • Poodle - Miniature

      [TABLE=width: 97%, align: center] [TR] [TD]Minyatür poodle, kare şeklinde vücut yapısına sahip orantılı bir köpektir. Standart poodle ırkı kullanılarak üretilmiş, boyutları dışında poodle ırkının tüm karakteristik özelliklerine sahip bir varyasyondur. Sert ve kıvırcık tüylerden oluşan kürkünün geleneksel biçimde traşı yapıldığında daha zarif, asil ve kendinden emin bir görüntü kazanır. Uzun bir kafa şekli ve uzun bir burnu vardır. Gözleri oval ve genellikle çok koyu renklidir. Kahverengi poodl

      , Yer: Köpekler

×
×
  • Yeni Oluştur...