Jump to content

Cep Telefonu Kılıfı


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

Günümüzde artık nerdeyse herkesin elinde akıllı telefonlar var ve fiyatları da pek ucuz değil. Haliyle uzun bir kullanım için zarar görmemeleri gerekli. Bu yüzden de piyasada yüzlerce çeşit, renk renk, farklı modellerde pek çok telefon kılıfları mevcut. Peki bu telefon kılıflarının nasıl yapıldıklarını hiç merak ettiniz mi? Veya piyasada hazır olarak bulunan kılıflar yerine kendi kılıflarınızı yapmayı denediniz mi?

 

 

Gelin evde çok basit malzemelerle kendi kılıflarınızı nasıl oluşturabileceğinize bir bakalım. İşte birkaç örnek:

 

 

 

 

Eski çoraplardan telefon kılıfı yapmak.

 

Evet yanlış duymadınız! Evinizde öylece duran, kullanmadığınız çoraplarınızı telefon kılıfı olarak kullanabilirsiniz. Özellikle daha küçük olan çocuk çorapları bu iş için ideal olacaktır. Sevdiğiniz renkte veya desende, çok yıpranmamış bir çocuk çorabı seçin. Topuk kısmının çıkıntılı durmasını engellemek için bir iğne ve iplik yardımıyla o bölgeyi düzleştirin ve dikişleri gizlemek için de bir toka, bez bir çiçek, kurdeleden fiyonk gibi dilediğiniz süsleme eşyasını da üstünde dikin. Cep telefonunuzu çorabın içine yerleştirin. Telefonunuza tam koruma sağlayacak çorap-kılıfınızı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

 

 

 

Şişme balondan silikon telefon kılıfı yapmak.

 

İlk duyulduğunda biraz tuhaf gelebilir. Fakata 25 kuruşa satın alabileceğiniz renkli bir balonda telefonunuza çok şeker bi kılıf yapabilirsiniz. Balonu çok fazla olmayacak şekilde şişirin. Ağız kısmını iki parmağınızda sıkıştırarak tutun. Telefonunuzu balonun üzerinde koyun ve hafifçe bastırın. Bastırma işlemini yaparken parmaklarınıza sıkıştırdığınız balonun ağız kısmını da hafifçe açın ve bastırmayla beraber balonun içindeki havanın dışarı çıkmasını sağlayın. Balon küçüldükçe telefonunuzu kaplayacak şekilde büzülecek ve içindeki hava tamamen bittiğinde telefonunuz balonla kaplanmış olacak. Balondan silikon kılıfınız kullanıma hazır!

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...