Jump to content

Kedi Piresi Nasıl Temizlenir?


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

Kediler evlerimize neşe katan sevimli dostlarımızdır. Oldukça uysal hayvanlar olan kediler, cana yakın ve sakin tavırları ile sahiplerine arkadaşlık etmektedirler. Fakat bu şirin dostlarımız, pire problemi ile sık sık karşılaşmaktadır. Bu durumda kedilerimizi pireden temizlemek için neler yapmalıyız?

 

 

Kediler kendi temizliğini kendisi yapabilmektedir. Fakat bazı durumlarda pire sorunu yaşayabilirler. Bununla birlikte genelde yavru kedilerde pire olabilmektedir. Kedilerin evde pirelenmesi tüm evi etkileyen bir sorundur.

 

 

Kedilerin pirelerden kurtulması, aynı zamanda genel sağlıklarına da katkı sağlamaktadır. Bu nedenle şu yöntemleri kedinizin pirelenmesi durumunda uygulamanız gerekecektir.

 

 

Kedilerin iç ve dış parazitleri mutlaka kontrol edilmelidir. Bunun için bir veterinere danışmalısınız. Veterinerlerin kullandığı ense damlası ile kediniz pirelerden arınmış olacaktır. Ense damlasını evde kendiniz de kullanabilirsiniz.

Kediler bilindiği üzere yıkanmayı sevmez. Normal şartlarda yıkanmaya da ihtiyaç duymazlar. Çünkü kediler kendilerini düzenli olarak temizler. Fakat pirelenme durumunda kedinizi yıkamanız gerekebilir. Kedilerinizi yıkarken sadece su ve sabun kullanılmalıdır. Farklı kimyasallar kullanmadan hem kedinizin rahatsız olmasını önleyebilir hem de pirelerden kurtulabilirsiniz.

Kedilerin pirelerden korunması için piyasadaki kimyasal kedi kovucuları bulunmaktadır. Bu kimyasal maddeleri kullanmamaya gayret gösterin. Kedinizin yatağını haftalık olarak düzenli bir şekilde temizlediğinizde herhangi bir pirelenmenin olmadığını göreceksiniz.

Evdeki halıları da düzenli olarak temizlemeniz gerekmektedir. Pireler kirli ortamlarda üreyebilmektedir.

Kendi eşyalarınızdan kedinize pire bulaşmaması için, kıyafetlerinizi pire spreyi kullanarak ilaçlayabilirsiniz. Pirelerden arındıktan sonra eşyalarınızı yıkayıp kullanmaya dikkat edin.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Benzer Konular

  • Hıdırellez de Neler Yapılır Nasıl Dua Edilir

   Dünyada 6 Mayıs bereket bolluk sağlık talih kısmet şifa uğur ve mutluluk gibi sayısız dileklerın kabul edildiği gün olarak kabul edildiği gündür.     Hızır ve İlyas peygamberler her yıl 5 Mayısı 6 Mayısa bağlayan gece buluşup doğaya can vermek üzere sözleşmişler. Onlar tüm gece boyunca gezerler.     Gül ağaçlarına asılan veya suya bırakılan dilekleri toplarlar. Eğer sizinde dilekleriniz bulunursa bugün yerine gelir.Bakalım kimin ne dilekleri var kimin dilekleri kabul olacak.     Hızır v

   , Yer: Dilek Duaları

  • Soru: Niyet ve Dilek Defteri Nasıl Yazılır?

   Merhaba, niyetlerimizi ve dileklerimizi yazacağımız defter nasıl olmalı, ne tür cümleler yazılmalı, her gün bunu tekrar etmelimiyiz vs vs .. bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi !!   Bu konulara yeni merak sarmış biri olarak bunun tüm inceliklerini öğrenmek adına destek almak istiyorum 😊

   , Yer: Sorular

  • Annem kilisede mum yaktı negatif etkisini yaşadık nasıl bozabiliriz

   Bundan yıllar önce küçük bir şehirde yaşıyorduk, mutsuz değildik, iyi kötü yaşayıp gidiyorduk. Annem İstanbul'a gelmeyi çok istiyordu, orada evimiz de vardı, babamı da ikna etmişti ama tayinini Istanbul'a çıkaramıyordu. Birinin tavsiyesiyle adaların birinde bir kilisede mum yakıp İstanbul'a gelmeyi dilemiş. O kilisede mum yakıp dua eden herkesin dileğinin gerçek olduğunu duymuş. İstanbul'a geldik. Ama İstanbul'da hayatımız çok kötü gitti. Etrafımızdaki herkes okul hayatında iş hayatında normal y

   , Yer: Gizli İlim Uygulamaları

  • Mutfağınızda Bile Yetiştirebilirsiniz: İstiridye Mantarı Nasıl Yetiştirilir?..

   Mutfağınızda Bile Yetiştirebilirsiniz: İstiridye Mantarı Nasıl Yetiştirilir? İstiridye mantarı nedir? Bilimsel ismi “Pleurotus ostreatus” olan ve kavak mantarı olarak da bilinen bu lezzetli mantar türü, ilk olarak Almanya’da I. Dünya Savaşı sırasında geçim sağlamak amacıyla ekildi. O tarihten itibaren istiridye mantarına gösterilen ilgi artmış, lezzeti ve görüntüsüyle dünya çapında ticari bir besin olarak kendisini kabul ettirdi. Japon, Kore ve Çin mutfaklarında hatırı sayılır bir

   , Yer: Bitkiler ve Bitki Bakımı

×
×
 • Yeni Oluştur...