Jump to content

Bullmastiff


İη¢ιѕєℓ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

bullmastiff-nasil-bir-kopektir_646x340.jpg

 

Bulldog ve Mastiff'in melezlenerek oluşturulduğu Bullmastiff cinsinin üretilme amacı geniş toprak arazilerinde kaçak avcıları izlemek ve önüne geçmektir. Oldukça sert bir köpek olan Bullmastiff yakaladığı kaçak avcıları ısırmaz.

 

 

Fiziksel Özellikleri

 

 

Bullmastiff geniş ve kırışık bir yüz yapısına sahiptir. Oldukça güçlü bir köpektir. Burnu genel olarak siyah renk olan Bullmastiff büyük bir burun yapısına sahiptir. Gözleri koyu kahverengi ve yapıca büyüktür. Kulağı V şeklinde ve düşüktür. Sağlam dişleri birbirini tam üstüne gelecek biçimde ya da hafif alttadır. Bullmastiffin sırtı kısa ve düzdür. Omuz ve bel kısmının arasında yere paralel durur. Kuyruğu topuklarına kadar uzanır. Tüyleri yüz kısmında siyah lekelerle kaplan desenli, kızıl ya da sarı renge sahiptir. Tüy yapısı ise sert ve kısadır.

 

 

Karakter Özellikleri

 

 

Bullmastiff bazen inatçı bir yapıya sahip olabilir. İyi huylu bir köpek olan Bullmastiff dikkatli bir bekçidir. Kışkırtıldığı zaman agresif tavırlar sergilemeye meyilli olsa da genel manada korkusuz ve koruyucudur. Davetsiz misafirden hoşlanmasa da zarar vermez. Çocuklarla iyi anlaşan köpeğin sevgi ve ilgi isteği fazladır. Sahibinin onla başa çıkabilecek kadar güçlü ve disiplinli olması gerekir. Çünkü Bullmastiff oldukça güçlü bir köpektir. Diğer köpeklere karşı saldırgan olabileceği için sosyalleştirilerek alıştırılmalıdır. Bunun için yavruyken diğer köpeklerle aynı ortamda durması gerekir. Horlama ve salya sorunu vardır. Erişkin Bullmastiff biraz sakar olabilir.

 

 

Yaşam Alanı

 

 

Bullmastiff egzersiz imkanı sağlanırsa apartmanda yaşamaya uygundur. Evdeyken fazla hareketli olmayan köpek için küçük bir bahçe alanı yeterlidir. Bullmastiff bir yere kapatılmamalıdır.

 

 

Egzersiz İhtiyacı

 

 

Bullmastiff rahatına düşkün bir köpektir. Bazen fazla tembellik yaptığı için kilo alabilir. Bunun için düzenli olarak egzersiz yaptırılarak hem sağlıklı hem de zinde olması sağlanır.

 

 

Bakımı

 

 

Tüy yapısı kısa ve sert olduğu için haftada 1 kez fırçalamak yeterlidir. Bakım aşamasında dikkat edilmesi gereken en temel nokta tırnaklarının kısa tutulmasıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

  • Benzer Konular

    • Bullmastiff

      Temel Özellikleri   Yapısı güçlü, ama hantal olmayan bir köpektir. Neşeli, korkusuz, dengeli, itaatkar ve duyguludur. Ancak bu köpek enerjik bir efendinin emrinde olmalıdır.   Bullmastiff, yeterince egzersiz imkanı sağlandığında apartmanda da yaşayabilir. Ev içinde çok hareketli değildir ve küçük bir bahçe de ihtiyaçlarını karşılayabilir. Isı aşırılıklarına karşı hassastır.   Bu köpekler tembel olabileceklerinden düzenli egzersiz onları zinde tutacaktır. Kilo alma eğilimindedirler.  

      , Yer: Köpekler

×
×
  • Yeni Oluştur...