Jump to content

Köpeğimi Nasıl Beslemeliyim?


Elzem
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Köpek bakımının en önemli unsurlarından biri tabi ki besleme. Doğru şekilde ve doğru yiyeceklerle beslenmeyen köpeklerin sağlıklı olma şansı bulunmuyor, bu nedenle hepimiz sevimli dostlarımızı doğru şekilde nasıl besleyeceğimiz konusunda kesinlikle bilgi sahibi olmalıyız. Köpeği doğru beslemenin yolu da öncelikle doğru mama seçiminden geçiyor. Ardından ise düzenli besleme geliyor.

Köpeği mutlaka uygun mama ile beslemelisiniz

Yavru, yetişkin ve yaşlı köpeklerin gıda ihtiyaçları farklılık gösteriyor, dolayısıyla köpeği beslerken mutlaka içinde bulunduğu yaş grubu için üretilmiş mamaları kullanmak gerekiyor. Bu nedenle köpeğiniz için mama alırken mutlaka etiketi okumalı ve köpeğinizin yaş gurubuna, varsa diğer özel koşullarına uygun içeriğe sahip olan mamaları tercih etmelisiniz. Köpek maması nasıl seçilir yazımıza göz atarak sevimli dostunuz için doğru mamayı nasıl seçebileceğiniz konusunda geniş bilgi sahibi olabileceğinizi de ekleyelim.

Köpeği düzenli beslemek önemli

Köpek beslemenin en önemli parçalarından biri de düzen. Yani köpekleri düzenli olarak beslemek gerekiyor. Aklınıza geldiğinde, ya da gelişigüzel şekilde beslemek kesinlikle doğru değil. Köpeklere belirli saatlerde ve belirli miktarlarda mama vermek gerekiyor. Yaşam koşullarınıza göre kendi düzeninizi kurarak köpeği belirli aralıklarla beslemeniz köpeğin de bu düzene alışmasını ve vücudunun da daha sağlıklı şekilde çalışmasını sağlıyor.

Köpeği beslemeden önce ve sonra tuvalete çıkartmalısınız

Köpek beslenmesi ile tuvalet düzeninin de direkt bağlantısı var. Köpeğin yemeğini daha rahat yemesi için köpeği yemek vermeden önce dolaştırıp tuvaletini yapmasını sağlamak gerekiyor. Aynı şekilde mamasını yedikten sonra da köpeği mutlaka dolaştırmak, tuvaletini yaptırmak en doğrusu. Ayrıca şayet köpeğe egzersiz yaptırıyorsanız mamayı egzersizden önce değil sonra vermelisiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...