Jump to content

Grenada'da Görülmesi Gereken Şehirler


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

Coğrafi konumu ve turistik yerleriyle ilgi çeken Grenada'nın doğusunda Atlas Okyanusu yer alır. Karayip Denizi'nde yer alan ülkenin görülmesi gereken pek çok şehri vardır.

 

 

Saint George's: Toplam yüz ölçümü 344 kilometre kare olan Grenada başkent Saint George's şehri gibi renkli yaşam alanlarına sahiptir. Deniz kenarına kurulu olan başkentin pek çok farklı bölgesi ve yerleşim merkezleri bulunur. Bunlar arasında yer alan Carenage, sahil kesimi oldukça uzun ve geniş bir yer olarak ziyaretçilere kapılarını açar. Bu bölgede dileyen ziyaretçiler denize girebilir. İsteyenlerse yeşil ve mavi renklerin sahildeki buluşmasını izleyebilirler.

 

 

Fort Frederick Bölgesi: Tarihi açıdan da önem kazanan bir mevkiyi işaret eder. Doğal yaşam alanlarının bulunduğu bölge, geçmiş yıllarda inşa edilen kale duvarları gibi kalıntılara da sahiptir. Tarihi dokuyu görmek isteyen gezginler bu alana yönelebilirler.

 

 

Fort George: Başkentin en ünlü parçalarından birisidir. Tarihi topçu heykelleri ve eşsiz bir manzara bu noktada ziyaretçileri karşılar. 1700'lü yıllarda Fransızlar tarafından yapılan çok sayıda eser de kalıntılar halinde bölgede bulunabilir.

 

 

Sandy Island: Grenada'ya bağlı olan Sandy Adası, skin, enfes ve dingin bir sahil ile ziyaretçilere kucak açar. Tenha sayılabilecek koylarında denize girilen, sadece güneşin, yeşil doğanın ve mavi denizlerin göz önünde olduğu bu alan, dünya çapında bir üne sahiptir.

 

 

Crochu: Vahşi hayvanların sergilendiği parkları, doğal yaşam alanları ve tatil merkezleri ünlü olan bu kent, Grenada'nın en ünlü kenlerinden birisidir. Burada Spice Island Petting Zoo ziyaret edilerek tehlikeli canlılar görülebilir, sahil şeridinde yer alan eski pazar yerleri ziyaret edilebilir. Bu bölgeden pek çok tekne turu ve tüplü dalış aktivitesine dahil olunabilir.

 

 

Grenada'da Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

 

Grenada, nispeten pahalı bir ülkedir.

Kuzey Amerika kıtasına bağlı olduğu için bu civardaki ülkelerden uçakla ya da mavi turlar ile ülkeye varılabilir.

Ülkede Doğu Karayip Doları kullanılır.

Daha çok deniz mahsulleri ile yemek ihtiyacı giderilir.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...