Jump to content

Pug


İη¢ιѕєℓ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

pug-nasil-bir-kopektir_646x340.jpg

 

Çin kökenli bir süs köpeği ırkı olan Pug insanlara eşlik eden sevimli köpeklerdir. Kırışık bir yüze, büyük gözlere, basık ve küçük bir burna sahiptir. Yüz ve kulak kısmı siyah renktedir. İyi gelişmiş, kaslı ve köşeli bir vücudu oldukça güçlü bacakları bulunur.

 

 

Karakter Özellikleri

 

 

Bu türün köpekleri her zaman neşeli gibi gözükür. Kendisini çok mutlu hisseden bu köpek türü sahiplerine oldukça sadıktır. Sürekli oyun ve ilgi ister. Enerjik oyunlardan hoşlanan bu köpekler yaramazlık yapmayı da çok sever. İnatçı bir karaktere sahiptir. Zeki olmalarına rağmen tekrar içeren eğitimlerden çabuk sıkılabilirler. Bu köpeklere mümkün olduğunca sakin davranılmalıdır. Çünkü sert bir hitap tarzı ve hareketler onları küstürür. Diğer hayvanlar ve köpek türleri ile iyi geçenen bu köpekler ilgiyi çok sever ve oldukça kıskanç bir karaktere sahiptir. Özellikle sahibine karşı çok sevecendir. Agresif olmayan yapıları ile çocuklu aileler için uygun bir türdür. Ruh hallerine göre çok canlı ve muzip olabildikleri gibi sessiz, tembel ve uysal da olabilirler. Aynı zamanda bekçi köpeği de olabilirler. Apartmanda beslenmesi için uygun bir köpektir.

 

 

Bakımı

 

 

Puglar yemeğe oldukça düşkün bir köpek türüdür. Genel olarak hareketsiz bir yaşam süren Puglar düzenli beslenmez ise obez olabilirler. Bu yüzden çok dikkatli ve sağlıklı beslendirilmeli aynı zamanda düzenli olarak her gün egzersiz yaptırılmalıdır. Puglar, kısa burunlu oldukları için soludukları havayı yeterince soğutamazlar. Bu yüzden aşırı derecede sıcak ve nemli havalar onları çok etkiler. Ayrıca çok sıcağa dayanamadıkları gibi çok soğuğa da dayanamaz. Bu nedenle onlar için en uygun yaşam alanı evlerdir. Bahçede beslenecek ise çok sıcak ve soğuktan korunmalıdır. Kısa burunlu oldukları için genelde nefes alma zorluğu çeker ve uyurken horlar. Büyük gözleri olduğu için gözlerini yaralama ihtimalleri oldukça yüksektir. Bu yüzden evdeki eşyaların konumuna dikkat edilmelidir. Tüyleri kısa olmasına rağmen bazıları çok tüy dökebilir. Tüy dökmesinin azaltılması için tüyleri günlük olarak fırçalanmalı ve taranmalıdır. Sadece gerektiği zaman yıkanmalıdır. Banyo ayda bir yeterli olacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...