Jump to content

Beagle


İη¢ιѕєℓ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

beagle-nasil-bir-kopektir_646x340.jpg

 

Adını Keltce küçük anlamına gelen 'beag' kelimesinden alan Beagle, küçük ırk türüne mensup bir köpek türüdür. Ortalama 35 santimetre yükselikte ve 10 kilogram ağırlıktadır. Türkiye'de ve dünyada en çok tercih edilen köpek cinsleri arasında yer alır.

 

 

Beagle cinsi köpekler oldukça sevecendir. Meraklı ve sosyal bir karaktere sahiptir. Bütün insanlarla ve bütün köpeklerle kolaylıkla arkadaşlık kurabilir. Ancak kedilere karşı mesafeli bir duruşları vardır. Oyun oynamayı çok sever ve çok hareketlidir. Yalnız kalmaktan hoşlanmazlar. Ne istediklerini gayet iyi bilen kararlı bir kişiliğe sahiptir. Bu nedenle zaman zaman inatçı olabilirler. Beagle cinsi köpekler çok iyi bir gözlem yeteneğine sahiptir. Bu nedenle eğitilmeleri birçok köpek cinsine kıyasla oldukça kolaydır.

 

 

Tüy yapısı iki farklı özellik gösterir. İlk türde tüyler kısa ve serttir. İkinci türün tüyleri ise görece daha yumuşak ve daha uzundur. İki tür kürk yapısına sahip Beaglelarda genel olarak hakim renkler kızıl, beyaz ve turuncudur. Orta derecede tüy dökerler. Bir fırça yardımı ile düzenli olarak fırçalanması tüy dökme oranını azaltır. Banyo yaptırmaya ihtiyaç duymazlar. Ancak isteğe göre kuru şampuan ile yıkanabilirler.

 

 

Beagle cinsi köpekler küçük olmalarından dolayı apartman dairesinde beslenmeye uygun olarak görülür. Ancak çok hareketli oldukları için geniş bir hareket alanına ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle geniş evlerde beslenmeleri gerekir. Günlük düzenli şekilde yürüyüşe çıkartılmaları gerekir. Ancak yürüyüş esnasında tasmasız dolaştırılmamaları gerekir. Çok sosyal oldukları için başka hayvanların peşine takılıp gitme olasılıkları oldukça yüksektir. Ev ortamında çok sık yalnız kalma durumu söz konusu ise bir başka Beagle daha alınması en iyi çözümdür. Kendi cinsinden bir köpekle zaman geçirmesi yalnız bırakıldığı duygusunu ortadan kaldıracaktır. Yalnız bırakılma duygusu içerisine giren Beagle cinsi köpekler depresyona girebildikleri gibi ev eşyalarına da zarar verebilirler.

 

 

Beagle cinsi köpekler sıcaktan hoşlanır. Kolaylıkla hasta olabilirler. Bu nedenle beslendikleri evin sıcaklığı oldukça önemlidir. İklim şartları soğuk olan yerlerde yürüyüşe çıkarıldıklarında kıyafet giydirilmesi sağlıklarını koruması açısından bir önlem olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

 • Benzer Konular

  • Beagle Nasıl Beslenir?

   Beagle cinsi köpekler oldukça sosyal ve dost canlısıdır. Oldukça oyuncu ve akıllı bir köpek türü olan Beagleler şov ve gösteri dünyasında da tercih edilmektedir. Beagle cinsi köpekler eğitime ve öğrenmeye oldukça elverişli bir yapıdadır. Beagle, tüyleri kısa köpek grubuna girmektedir. Beagle bünye olarak oldukça dayanıklıdır. Beagle cinsi köpekler 3 tür renge sahiptir. Beagle köpeklerinin ağız ve burun yapısı düzdür. Ayakları yuvarlak yapıda olan Beagleler'in kulakları sarkıktır. Oldukça şirin

   , Yer: Köpekler

  • Beagle

   Temel Özellikleri Beagle herkesi seven, nazik, tatlı, hayat dolu ve meraklı bir köpektir. Mutlulukla kuyruk sallar, sosyaldir, cesurdur ve akıllıdır. Sakin ve sevecendir. çocuklarla mükemmel anlaşır, genelde diğer köpeklerle de arası iyidir, ama kedi gibi diğer hayvanlarla ve ev hayvanlarıyla küçüklükten beri sosyalleşmemişlerse yalnız bırakılmamalıdır.   Beaglelar ne istediklerini bilirler. Kararlıdırlar, gözlemcidirler ve sakin, sıkı bir şekilde terbiye edilmelidirler. Bu cins yalnız bırak

   , Yer: Köpekler

×
×
 • Yeni Oluştur...