Jump to content

Amerikan Bulldog


İη¢ιѕєℓ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

amerikan-bulldog-nasil-bir-kopektir_646x340.jpg

 

Kökeni İngiltere'ye dayanan Amerikan Bulldog English Bulldog ırkının genleri ile oynanarak üretilmiştir. English Bulldog'a göre biraz daha iri ve sert bir yapıya sahiptir. Oldukça çevik ve hareketli bir köpek olan Amerikan Bulldog yerden 2 metre kadar yükseğe sıçrayabilir.

 

 

Amerikan Bulldog genel olarak ayı, sincap, rakun ve yaban domuzu avcılığı için kullanılmıştır. Temel görevleri arasında sığır çobanlığı ve çiftliklerde bekçilik yer alan Amerikan Bulldog günümüzde avcılık, koruma ve treking köpeği olarak kullanılır.

 

 

Amerikan Bulldog büyük bir kafa yapısına sahiptir. Güçlü çene yapısı olan köpeğin kaslı ve iri bir görüntüsü vardır. Göğüs kısmı bir hayli geniş olan Amerikan Bulldog'unun boynu ise omuzlarından başına doğru daralır. Yüz şekli gözlere doğru kıvrımlıdır. Köpeğin ön bacakları kemikli ve kaslıdır. Fiziksel özellik açısından erkek olanlar dişilere göre daha yapılır.

 

 

Alnı geniş, yanak kısmı ise kaslı bir yapıya sahip olan köpeğin ağzı kutu biçimindedir. Sivri olan kulakları dik bir biçimde durur. Gözü çeşitli renklere sahip olsa da beyaz ırkları için en sevilen renk siyahtır. Amerikan Bulldog'un burnu siyah ya da gri olabilir. Eğer burnu siyahsa dudak kısmı da siyah renge sahip olur. Bir diğer dudak rengi ise pembedir. Kuyruk kısmı nokta gibi olan köpeğin tüyleri ise kısa ve sert bir yapıya sahiptir. Amerikan Bulldog'un tüy rengi ise beyazın tonları, bej, kahve ve benekli lekeler şeklinde görülür.

 

 

Amerikan Bulldog genel olarak sakin bir yapıya sahiptir. Sıkılgan ve mahcup bir köpek olan Amerikan Bulldog diğer köpeklere karşı kışkırtılmadığı sürece iyi huyludur. Cesur ve azimli bir köpektir. Çocukları çok seven bu cins öz güveni yüksek ve akıllıdır. Vahşi hayvanlara karşı oldukça saldırgan olan köpek bir boğayı bile alt edebilecek kadar kuvvetlidir.

 

 

Eğitim aşamasında oldukça itaatkardır. Kolay kavrama yeteneğine sahiptir. Güçlü bir koruma içgüdüsü olduğu için eğitime erken yaşta başlanması önerilir.

 

 

Amerikan Bulldog'un yaşaması için en ideal mekanlar bahçeli evlerdir. Yeterince dolaştırılıp antrenman yaptırılırsa apartmanda da yaşamaya müsaittir. Egzersiz yaptırırken dikkat edilecek en önemli nokta çok ağır egzersizlerden kaçınmaktır.

 

 

Tüy yapısı kısa ve sert olduğu için kolayca bakımı yapılır. Tüyleri tel fırça ya da tarakla fırçalanmaya uygundur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

  • Benzer Konular

    • Amerikan Bulldog

      Temel Özellikleri   Amerikan Bulldog, İngiliz ırkdaşına göre daha çevik ve hareketlidir. Bazıları 2 metre veya daha fazla yükseğe sıçrayabilmektedirler. Koca bir başı, güçlü çeneleri, kaslı bir görüntüsü vardır. Bu iri cüsseye rağmen sanki ayaklarının üzerinde dans ediyor gibidir. Erkekler gözle görülür şekilde dişilerden güçlü ve kaslıdır.   American Bulldog eğer yeterince dolaştırılıp antrenman yaptırılabiliyorsa apartmanda yaşayabilir. Fakat bahçeli bir ev daha çok tercih edilir.   Kı

      , Yer: Köpekler

×
×
  • Yeni Oluştur...