Jump to content

French Bulldog


İη¢ιѕєℓ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

french-bulldog-nasil-bir-kopektir_646x340.jpg

 

İngiliz bulldogların çaprazlanıp melezlenmesiyle üretilmiş köpek ırklarından biri olan French Bulldog koku alma özelliğinin iyi olmasıyla bilinir. 1860’lı yıllarda İngiltere’den alınan İngiliz bulldogları, Fransa’ya getirilerek burada diğer Fransız köpekleriyle eşleştirilip bu ırk ortaya çıkartılmıştır. Boy ve uzunluk olarak birbirine paralel görüntüye sahip küçük köpek ırkıdır. Kulakları dik, göz yapısı yuvarlak, doğumdan itibaren kuyruksuz olarak var olan bir türdür. Tüy yapıları son derece parlak, yumuşak ve kısadır. Fiziki olarak bacak yapıları kaslı ve göğüs çevresi geniştir.

 

 

Temelde fare avcısı olarak kullanılan bir köpektir. Bu yüzden apartman veya müstakil evlerde kolaylıkla bakılabilir. Her ne kadar oyuncu bir cins olsa da, ev ortamında bir uyarı olmadığı sürece bütün zamanını uyuyarak geçiren köpek ırklarından bir tanesidir. Bulldogların temel özelliklerinden biri de iyi huylu olmalarıyla beraber, ev ortamında sessiz ve sakin olmalarıdır. Ancak yabancı veya hırsızlara karşı temkinli, haber verici fakat saldırı esnasında zarar vermeyen bir ırktır.

 

 

Ev ortamında en rahat bakılabilecek ırklardan biri olan French bulldoglar, komşulara hiçbir şekilde rahatsızlık vermez. Kolay taşınabilir köpek olup tüylerinin kısalığından salya ve sese çok tepki vermedikleri için ev içinde sorun teşkil etmezler. Isırma ve parçalama içgüdüleri çok zayıftır. Sevimli yapısıyla ve saldırganlıkları olmadığı için çocuklarla çok iyi anlaşabilirler. İyi huylu özelliğiyle aynı ortamda kedi, kuş, balık veya başka köpeklerle beraber bakılabilir.

 

 

Yemeklere çok düşkün olup her çeşit yemeği yiyebilecek potansiyele sahip olsalar da yağlanma problemine karşı beslenmesine dikkat edilmelidir. Çünkü yapısı gereği küçük buruna sahip olduğundan solunumda zorlanma yaşayabilir. Her türlü yemeğin verilmesi kilo almasına neden olacağından solunum rahatsızlıkları yaşama riski oluşturacaktır. Kısa ve kokusuz bir hayvan olduğundan ayda iki kez yıkanması yeterlidir.

 

 

Eğitimleri çok kolay olup tuvalet ve itaat eğitimleri bebeklikten itibaren başlanabilir. Ömürleri ortalama 10 yıl olduğundan bebeklikten verilecek her eğitimi kolaylıkla yerine getirebilir. Eğitimleri ödül verilerek ve oyuncaklar kullanılarak gerçekleştirilmelidir. Bu köpek ırkı 35-45 günlükken sahiplendirilebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

  • Benzer Konular

    • French Bulldog

      [TABLE=width: 97%, align: center] [TR] [TD]İri, yuvarlak uçlu, dik ve yarasa benzeri kulakları ile güçlü, küçük bir Bulldog'dur. Kare düz kafası İngiliz Bulldog kadar iri ve gösterişli değildir. Alın yuvarlaktır. Omuz yüksekliği köpeğin genel yapısı dengeli olduğu sürece önemli değildir. Omuz yüksekliği genelde omuzdan kuyruğa kadar olan uzunlukla aynıdır. Omuz kısmı kuyruk kısmına göre daha geniştir. Yumuşak, kısa ve bakımı kolay kürkü kaplan desenli, sarı, beyaz ve bu renklerin kombinasyonun

      , Yer: Köpekler

×
×
  • Yeni Oluştur...