Jump to content

Greyhound


İη¢ιѕєℓ
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

greyhound-nasil-bir-kopektir_646x340.jpg

 

Kısa tüyleri her renkte olabilen uzun sivri çeneli bir tür köpek olan Greyhound ırkının fiziksel özellikleri hızlı hareket etmesi için oldukça elverişlidir. İnce, upuzun ve sivri alın çıkıntısı, geriye katlanmış kulakları, kaslı ve çok güçlü arka bacakları hızlı koşması için birebirdir. Bunun yanında içgüdüsel olarak, hızlı hareket eden her şeye dikkat kesilirler. Bu sebeple kedi, kuş gibi canlılara kendi hızı ve onların ani harekeleri üzünden zarar verme potansiyelleri vardır.

 

 

Sahibine karşı oldukça sadık olan bu köpek ailesi ile sıkı bir bağ kurar. Ancak aynı zamanda inatçıdırlar. Greyhound oldukça zarif bir köpek ırkıdır. Bunun yanında iyi huylu, çok zeki ve sadıktır. Aynı zamanda inatçı olan bu köpek yabancılara karşı olduğu gibi sahiplerine karşı da içedönüktür. Bu yüzden erken yaşta sosyalleştirilmeleri gerekir.

 

 

Diğer canlılara zarar vermeyen Greyhoundlar çok iyi bir ev köpeği olur. Hızları sebebiyle yarışlara da sık sık konu olurlar. Bunun yanıda çocuklarla da çok iyi anlaşırlar. Bu köpek ev içinde çok sakindir ve fazla havlamaz. Fazla atılgan olmadıkları için de çok iyi bir aile köpeği olabilirler. Ayrıca bu köpekler ev içerisinde çok hareketli olmadıkları için bahçesiz bir ev ortamında yaşayabilir. Yalnızca yeterli hareket imkânı sağlanmalıdır. Bunun yanında soğuğa duyarlı bir ırktır ve soğuk havalarda sıcak bir ortam oluşturulmalı ve gerekli görülürse sıcak tutacak giysi giydirilmelidir.

 

 

Bu hızlı köpeğin mutlaka gün içinde yürüyüş ve imkân bulunduğu sürece serbest koşu yapması gerekir. Tüyleri oldukça kısadır ve çok az dökülür. Bu kısa tüylerin bakımı odukça kolaydır. Yalnızca gerektiği zaman şampuanlanmaaı ve düzenli olarak taranması yeterli olacaktır.

 

 

Fazlasıyla hızlı olan bu köpek ırkı eskiden özellikle geyik avlarında sıkça kullanılırdı. DNA'ları çoban köpeklerine çok yakın bir köpek cinsidir. Çok havlamamaları ve yabancılara çok çabuk alışabilmeleri sebebiyle iyi bir bekçi köpeği değillerdir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

  • Benzer Konular

    • Italian Greyhound...

      İtalyan Tazısı, sivri burnuna doğru zarifçe uzayan başı ile İngiliz Tazısı'nın (Greyhound) ince kemikli minyatür versiyonu gibidir. Koyu renk bir burnu, ince dudakları ve makas şeklinde kapanan dişleri vardır. Daha iri kuzenleri gibi karın içe çekik ve sırt kavislidir. Dar ve küçük kulakları geri kıvrılır; ancak köpek dikkat kesildiğinde başın üzerinde dik durur.   Boyun ince ve uzundur. İfade dolu gözleri iri ve koyu renklidir. İnce ve düz kuyruğu ucu hafif bir kıvrımla son bulur. İta

      , Yer: Köpekler

×
×
  • Yeni Oluştur...