Jump to content

Lacivert Psikolojiyi Nasıl Etkiler?


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İnsan psikolojisi, akla gelebilen hemen her şeyden etkilenir. Ancak renklerin etkisi göz ardı edilemeyecek ölçüde fazla olduğundan, iş hayatından özel hayata, reklam çalışmalarından çevre düzenlemesine pek çok alanda etkileri vardır.

 

 

Lacivert pek çok kişi tarafından beğenilen bir renktir ve genelde düşüncenin, başarının ve dinginliğin rengi olarak ifade edilir. İş hayatında da ön plana çıkan renklerden biri olan lacivert, karar verme gücünü arttırırken aynı zamanda otoriteyi güçlendiren, inandırıcılığı arttıran bir renk olma özelliği taşır.

 

 

Bu renk çoğunlukla iş hayatında kullanılmalıdır. Özellikle de lacivert renkte takım elbise ya da kıyafet giyen hemen herkes kendini daha karizmatik, daha başarılı ve güçlü hisseder. Bu da siyaset dünyasının içerisinde yer alan pek çok kişinin kıyafetinde bu rengin seçilmesini kaçınılmaz kılar.

 

 

Her ne kadar otoriteyi ve inandırıcılığı simgelediği için siyasiler gibi ön planda olanların çok tercih ettiği bir renk olsa da, lacivert aslında göze çok batmayan bir renktir. Bu nedenle de göze çarpmak istemeyen kişiler de kıyafetlerinde lacivert rengi tercih edebilir. İnsan zihni üzerinde yoğun bir etki bırakan lacivert rengi, aynı zamanda hastalıklar açısından da ruh ve sinir hastalıkları tedavilerinde sıkça kullanılır.

 

 

Lacivert renkli pijamaların insan psikolojisi üzerine olumlu etkileri olduğu bilinirken, yine de yatak odasında bu rengin kullanılması düşünme hızını ve gücünü arttırarak dinlenmeyi zorlaştırdığından çok tavsiye edilmez. Lacivert pijama giymenin rüyaları hatırlamada etkili olduğu da tespit edilmiştir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...