Jump to content

Spora Giderken Neler Giyilmeli?


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

Bir amaç için mücadele etmek ve arkadaşlarla keyifli vakitler geçirmenin yanı sıra spor vücut biçimlendirmek için de yapılabilir. Genellikle kilo vermek isteyenlerin gittiği spor salonuna uygun kıyafetler tercih etmek hem terlememek hem de kurallara uyma konusunda önemlidir.

 

 

Spora gidenlerin ilk olarak yanlarına uygun kıyafet ve ayakkabı almaları gerekir. Spor kıyafetleri eşofmanlar olabileceği gibi tişörtler de olabilir. Bunun dışında spora gideceklerin yanlarında yedek kıyafet bulundurmalarında fayda vardır. Çünkü bazı zamanlarda bu kıyafetler terden giyilemeyecek duruma gelebilirler.

 

 

Spor ayakkabı konusuna dikkat edilmesi gerekir. Çünkü spor sırasında ayak ve ayak bileği sakatlanmaları yaşanabilir. Bundan dolayı doğru sporda doğru ayak tipi ve doğru ayakkabı önem taşır. Ayaklar genel olarak düz taban, normal taban ve çukur taban olmak üzere üçe ayrılır. Ayakkabı ayakları rahat ettirmeli, ayak baş parmağıyla ayakkabı ucu arasında boşluk olmalı ve topuğa tam oturtmalıdır. Spor yaparken ayakkabılar dayanıklı, hafif ve sporun yapılacağı zemine uygun olmalıdır. Gereksiz bağcıklar bulunmamalıdır ve en önemlisi ayağın hava almasına izin vermelidir.

 

 

Spor kıyafetlerindeki kıstas, spor ayakkabılarında da olduğu gibi yapılan spora uygun olarak giyilmesidir. Bunun dışında cildin hava alabileceği ve terin buharlaşabildiği rahat kıyafetler tercih edilmelidir. Bu konuda pamuklu giysiler oldukça kullanışlıdır. Ayrıca kıyafetler çok dar ya da çok bol olmamalı ve naylon kıyafetlerden kaçınılmalıdır. Ayak yapısına uygun çoraplar giyilmesi önem taşır. Çabuk terleten ve hareket kabiliyeti açısından kalın çoraplarla spor salonlarında egzersiz yapılması tavsiye edilmez. Normal şartlarda genel bir giyim tarzı, genel bir spor türünde geçerlilik gösterilebilir ama spor profesyonelleştikçe buna bağlantılı olarak giyim şartları da değişir. Spor yapacak olanların buna dikkat edilmesinde fayda vardır.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Benzer Konular

  • Bana Neler Oluyor İmdaaat

   Bugünlerde bana birşeyler oluyor, insanlar bana acayip kötü davranıyor ya beni görmezden geliyorlar yada bana zarar vermeye çalışıyorlar birkaç tanesini anlatmak istiyorum.   Çok kişi asansör bekliyoruz iki kişi bindi ben üçüncü bindim sonra üç kadın peşime bindi asansör sinyal verdi, normalda onlardan biri inmesi gerekirken yukarı çıkıncaya kadar benim inmem gerektiği kanaatine vardılar nerdeyse dövüyorlardı beni.   Dün bankaya gittim numara aldım benden önceki numara yanıyordu birden numar

   , Yer: Serbest Kürsü

  • Magnezyum Eksikliğinde Vücudumuzda Neler Oluyor?

   Magnezyum Eksikliğinde Vücudumuzda Neler Oluyor? Bir Magnezyum Eksikliği Olduğuna Dair 10 İşaret ve Mutlaka Önemseyin… MAGNEZYUM EKSİKLİĞİNİ ÖNEMSEYİN! VÜCUT PROSESİ İŞLEYİŞİ İÇİN ÇOK GEREKLİ.. Magnezyum insan metabolizmasında önemli bir faktördür ve 300’den fazla vücut prosesi ve kimyasal reaksiyonda kullanılır. Bu nedenle magnezyum eksikliği genel sağlığı çok olumsuz etkiliyor. Magnezyum eksikliği belirtileri arasında ilk sırada enerji eksikliği ve aşırı halsizlik gelm

   , Yer: Sağlık

  • Sağlıklı ve Mutlu Olmak İçin Neler Yapmalıyız? (74 Faydalı Alışkanlık)...

   Sağlıklı ve Mutlu Olmak İçin Neler Yapmalıyız? (74 Faydalı Alışkanlık) Sağlıklı bir bedene sahip olmak için edinilmesi gereken alışkanlıklar Sağlıklı bir vücut, istediğiniz herhangi bir şeyi elde etmenin temelidir. Sağlıklı ve formda bir vücuda sahip olmak için çok önemli olmakla birlikte, pek çok kişi sağlıksız yiyecekler yemeye, egzersizleri göz artı etmeye ve sağlıksız bir yaşam tarzına yönelmeye eğilimlidir. Aşağıda, formda bir vücut için edinmeye başlamanız gereken 20 sağlıkl

   , Yer: Kişisel Gelişim

×
×
 • Yeni Oluştur...