Jump to content

BİST Nasıl Takip Edilir?..


Renan

Önerilen Mesajlar

BİST Nasıl Takip Edilir?

 

Dünyadaki gelişmeler borsanın ani iniş ve çıkışlarına sebep olmaktadır. Bunları siyasal ve ekonomik gelişmeler gibi sıralamak mümkündür. Borsa kazançlı olduğu kadar da tehlikeli bir iştir. Eskiden yatırım yapmak isteyen yatırımcılar borsanın takibi için oluşturulmuş borsa odalarına gider, bir süre tabloyu takip ettikten sonra yatırım yapmak için uzun uğraşlar verirdi. Bankaya gidip yatırımını yapan yatırımcı hem çok vakit harcar hem de aracı kurumlarla teker teker konuşurdu. Bu uzun işlem yüzünden eskiden borsayla ilgilenen fazlaca insan yoktu. Yalnızca borsa meraklıları bu zahmetli işlere katlanırdı.

 

Teknoloji çağı olmamızın da verdiği rahatlıkla borsa işlemleri de kolaylaşmıştır. Artık yatırımcılar çeşitli kolaylıklarla borsa yatırımı yapabiliyorlar. Bilgisayarlarımız, cep telefonlarımız ve benzeri iletişim araçlarımızla dünyadaki borsa değerlerine anında erişerek borsa takibini dilediğimiz an gerçekleştirebiliyoruz. Teknolojik çağın getirisi olarak internet bankacılığı da borsa takibi ve yatırımında bize kolaylık sağlamaktadır. İnternet bankacılığında borsa takibi yapmak için yatırım hesabı açmak gerekmektedir. Birkaç prosedürü daha uyguladıktan sonra internet bankacılığı sayesinde işlerimizi daha kolay halledebilmekteyiz.

 

Borsada işlem yapmanız için gerekli ihtiyaçlarını karşılayacak çeşitli aracı kurumlar vardır. Bu kurumlarla da tıpkı internet bankacılığında ki gibi yatırım hesabı açarak işlerinizi görmeye başlayabilirsiniz. Bunun yanında birçok finans şirketi sizin daha rahat borsa takibi ve borsa yatırımı yapmanıza olanak sağlamaktadır. Bu şirketlerle borsayı canlı olarak takip etme fırsatınız bulunmaktır. Bu şirketlerin internet sitelerinden ücretsiz üye olmanız yeterli olmaktadır. Ardından canlı olarak, şirketin belirli portföydeki siteleri izlemeniz mümkündür.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...