Jump to content

Lavanta Moru Psikolojiyi Nasıl Etkiler?


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

Asaletin, zenginliğin ve ihtişamın rengi olan mor rengi, konsantrasyonu arttıran ve rahatlatıcı bir renktir. Mor rengi sevenler, karakter özellikleri bakımından asil bir duruş sergileyen kişiler olarak karşımıza çıkar. Genellikle ağırbaşlı bir yapıya sahip olan bu kişiler, ruhsal açıdan da zengin bir kişilik yapısına sahiptir.

 

 

Mor rengin tonlarına göre etkileri farklılık gösterir. Açık renkten koyu renge kadar çok geniş bir renk skalasına sahip olan mor rengin özellikle de açık renkleri rahatlatıcıdır ve hayal gücünü geliştirir. Lavanta moru da bu açık renk mor tonları arasında yer alır. En önemli özelliği ilham verici etkileri olan lavanta moru, çoğunlukla çalışma odalarında kullanılan ve kullanılması da son derece etkili sonuçlar doğuran bir renktir. İlham verici özellikleri ile sanat dallarında görev alanların yardımcısı olan lavanta moru, aynı zamanda yeni fikirler geliştirmeye müsait çalışma yerlerinde de çok etkilidir.

 

 

Sanatsal faaliyetleri geliştirmesinin yanı sıra, beyinsel faaliyetleri geliştirmesiyle de dikkat çekici olan lavanta moru, salgı bezlerinin ve hormonların düzenli çalışmasını sağlar. Menenjit, sara atakları gibi sağlık sorunları açısından çok etkili olan bu renk, akciğer, karaciğer, kalp gibi hayati önem taşıyan organların çalışması konusunda da çok etkilidir.

 

 

Lavanta moru gibi açık renk tonlarına sahip morların haricinde daha koyu olan renklerin koyuluk oranı çok artarsa depresyon riskini arttırır. Bu nedenle de depresif kişilerin koyu renk mor tonlarından ziyade, lavanta moru gibi açık renk tonlarında olanları tercih etmeleri önerilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...