Jump to content

Nar Çiçeği Rengi Psikolojiyi Nasıl Etkiler?


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

Sıcak ve canlı bir renklerden biri de nar çiçeğidir. Bu rengin insan psikolojisi üzerinde neredeyse hiçbir olumsuz etkisi yoktur. Kullanım alanlarına göre çeşitli psikolojik etkileri de beraberinde ortaya çıkarması mümkündür.

 

 

Nar çiçeği renginin en belirgin özelliği mutluluğun simgesi olmasıdır. Canlılığı, baharın gelişini ve yeniden doğuşu işaret eder. Bu rengi kıyafetleri üzerinde kullanan kişilerin en dikkat çekici ortak özellikleri hayat dolu ve enerjik oluşlarıdır. Nar çiçeği rengi kişide seratonin hormonunun salgılanmasına yol açar. Bu nedenle bu rengi sık sık kullananların mutlu olması alışılmış bir durumdur.

 

 

Bu rengi aksesuarlarda kullanmak yaşama bağlılığı gösterir. Psikolojik olarak yaptığı işten ve gittiği mekandan zevk alanlar, beraberinde bu rengi üzerinde taşıyan küçük aksesuarları da yanlarında götürürler. Bu şekile o an içinde bulunduğu durumdan zevk almayı psikolojik olarak kabullenmiş olurlar.

 

 

Nar çiçeği rengi karamsarlıktan uzak tuttuğu için genelde yalnız yaşayan insanlar tarafından kullanılmalıdır.

Psikolojik etkilerinden biri de aile bağlılığını artırmasıdır. Özellikle çocuk odalarında perde, halı, duvar kağıdı gibi ayrıntılar için bu rengi kullanmak ebeveynlere sorumluluk duygusunu aşılar. Ailenin daha fazla birarada zaman geçirmesini sağlar. Kişilerin birbirleri ile psikolojik olarak sağlıklı ilişkiler içerisinde olmasını güdüler.

 

 

Ofis ortamında bu renk daha çok koltuklar ve kırtasiye malzemeleri üzerinde kullanılmalıdır. Sebebi ise, üretkenlik duygusunu aşılaması ve psikolojik olarak çalışkanlığı hissettirmesidir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...