Jump to content

Cy Twombly'nin Karakalem Eserine Rekor Fiyat


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

ABD'nin New York kentinde yapılan açık artırmada, ressam Cy Twombly'in soyut karatahta çalışması 70,5 milyon dolar satıldı

 

fft2mm7374292.jpg

 

Sotheby's Müzayede Evi'nin New York'taki "Çağdaş Sanat" açık artırmasında Amerikalı ressam Cy Twombly'in ?"İsimsiz" soyut karatahta çalışması, 70,5 milyon dolara alıcı bulurken, esere ödenen ücret sanatçının bir eserine ödenen en yüksek müzayede rekoru olarak kayıtlara geçti.

 

New York'ta sobahar sezonu açık artırmaları devam ediyor.

 

Sotheby's Müzayede Evi'nin New York'ta düzenlediği "Çağdaş Sanat" müzayedesinde 2011 yılında ölen Amerikalı ressam Twombly'nın "İsimsiz" soyut karatahta çalışması, 70,5 milyon dolara alıcı bularak, kendi rekorunu kırdı.

 

Ressam Twombly'nin tuval üzerine yağ bazlı ev boyası, mum boya kalemi ve kara kalem kullanarak yaptığı "İsimsiz" adlı tablosu sanatçının "Karakahta serisi"nin bir parçası olarak biliniyor.

 

ASİSTANININ OMZUNDA YAPTIĞI ESERE 69,6 MİLYON DOLAR

 

Ressam Towmbly'nin 2014 yılında da bir başka tablosu da 69,6 milyon dolara satılmıştı. Karalama benzeri çalışmalarıyla ünlü sanatçı Twombly, bu eserini bir ileri bir geri yürüyen asistanının omuzları üzerinde yapmıştı.

 

Pop art'ın öncü ismi Andy Warhol'un Çin Kominist Partisinin kurucusu Mao Zedong tablosu ise 47,5 milyon dolara satıldı. Warhol'un serigrafi eseri, açık artırmadaki en pahalı ikinci eser oldu. Warhol'un Çin lideriyle ilgili ilk çalışmalarından biri olarak bilinen eser 1972 tarihli.

fft31_mf7374251.Jpeg

 

Jackson Pollock'ın 1949 yapımı "17 Numara" adlı eserinin 22,9 milyon dolara alıcı bulduğu müzayedede, Francis Bacon'un "Portre" adlı eseri 15,7 milyon dolara satıldı.

 

 

fft31_mf7374263.Jpeg

 

 

Arjantin doğumlu İtalyan sanatçı Lucio Fontana'nın New York'taki sonbahar sezonu müzayedelerinde yıldızı parlamaya devam ediyor. Sanatçının "Concetto Spaziale, Attese" adlı 1965 yılında yaptığı eser 16,1 milyon dolara alıcı buldu. Fontana'nın karısı Teresita'ya ithaf ettiği eser, 2008'de Christie’s Londra'daki müzayedesinde 1.2 milyon dolara satılırken, 2015'teki müzayede 12.9 milyon dolara alıcı bulmuştu.

 

fft31_mf7374264.Jpeg

 

Sotheby's'in New York'taki Çağdaş Sanat eserlerinin açık artırmasında toplamda 294,6 milyon dolarlık eser satıldı.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...