Jump to content

İzmir'den Çeşme'ye Nasıl Gidilir?


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

Özellikle yaz aylarında tatil için en çok tercih edilen noktalardan biri de Çeşme'dir. Diğer mevsimlerde görece daha sakin olması ile birlikte yine de kültür turizmi dahilinde hatrı sayılır ölçüde insanı misafir etmeye devam eder. Çeşme, İzmir'den kolaylıkla ulaşılabilen bir noktadır. Karayolu ile ulaşım için birden fazla alternatif vardır.

 

 

Otoyol ile Ulaşım: İzmir'den Çeşme'ye uzanan bir otoyol mevcuttur. Bu otoyol 80 kilometre uzunluğundadır ve ücretli bir otoyoldur. Otoyol kullanarak İzmir'den Çeşme'ye varmak ortalama kırk beş dakika sürer. Bu süre hafta sonları sabah saatlerinde yoğunluktan dolayı artabilir. Otoyol çıkışı ile Çeşme merkez girişi arasında zaman zaman yoğunluk yaşandığı bilinir. Otoyol kullanımı dahilinde herhangi bir sapma olmadan doğrudan Çeşme'ye ulaşmak mümkündür.

 

 

Otoyolda bulunan Karaburun gişelerinden çıkarak Ildırı üzerinden de Çeşme'ye ulaşmak mümkündür. Bu güzergahta hayli dar ve kıvrımlı dağ yolları bulunur. Ancak güzel yerler görme imkanı sunar. Bu güzergah ile Çeşme'ye varmak ortalama bir buçuk saat sürer. Urla gişelerinden çıkarak da aynı güzergaha ulaşmak mümkündür. Bu tercih ile Urla'yı da görmek mümkün olur. Bu durumda Çeşme'ye ulaşmak iki saati bulabilir.

Otoyolda bulunan Seferihisar gişelerinden çıkılarak da Çeşme'ye ulaşmak bir alternatiftir. Ancak bu güzergah ile ulaşım süresi iki saati aşabilir. Oldukça ters bir güzergah olmasına karşın Seferihisar gibi farklı ve güzel yerleşim alanlarını görmek isteyenler için idealdir. Gişelerden sonra şehiriçi yolları kullanmak gerekir.

 

Çevre Yolu ile Ulaşım: İzmir'den Çeşme'ye otoyol kullanmadan gitmek de mümkündür. İlçeler arası kullanım için yapılmış çevre yolu kullanılarak da Çeşme'ye varılabilir. Bu yol 77 kilometre uzunluğundadır. Zaman zaman tek şeride düşer. İlçelerden geçerken şehir içi trafiğine ve trafik ışıklarına takılmak mümkündür. Bu yol ile İzmir'den Çeşme'ye ulaşmak ortalama bir saat sürer. Ancak bu süre hafta sonu bir buçuk saati bulabilir. Yolun güzergahı İzmir'e bağlı diğer turistik yerlerden de geçer. Bu nedenle trafik yoğunluğu fazla olabilir. İzmir ile Çeşme arasındaki bu yol deniz kenarından geçer. Yol boyunca deniz ile iç içe seyahat etmek mümkündür.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...