Jump to content

Nasıl Boks Antrenörü Olunur?


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

Dünyada uzun zamandır yapılan boks sporu, düzenlenen yarışmalarda kazanılan ödüller ve prestijler sayesinde gençlerin ilgi gösterdiği bir spor haline gelmiştir. Boksör olmak isteyen kişilerin artması bu alanda eğitim verecek kişi açığına neden olmuştur. Boks antrenörleri bu alanda yeni sporcular yetiştirmek için eğitim almaktadır.

 

 

Boks antrenörü olmanın birden fazla yolu vardır. Bunlardan birisi üniversitelerde Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksekokulları bölümünden mezun olmaktır. Bu bölümlerde okuyan kişiler çeşitli alanlara ayrılır. Boks alanında kendisini geliştirmek isteyen kişiler bu alana yönelerek bu spor hakkında çeşitli eğitimler alabilir.

 

 

Bu okullardan mezun olmak boks antrenörü olmak için tek başına yeterli değildir. Üniversite mezunu olan kişilerin boks antrenörlüğü kurslarına katılması gerekir. Bu kurslar her ilde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde düzenlenir. Bu kurslara lise mezunları da katılabilir. Ancak bu kişilerin eğitim süresi daha uzun olur.

 

 

Boks antrenörü yetiştirme kursuna katılacak olan kişilerda birtakım kriterler aranır. Öncelikli olarak bu görevi yapacak olan kişilerin vücut ve akıl sağlığı açısından herhangi bir kusuru olmamalıdır. Görme ve duyma bozukluğu gibi sorunları olan kişiler boks antrenörü olamaz.

 

 

Boks antrenörlüğü kurslarında yer alabilmek için 20 yaşını doldurmuş olmak gerekir. Bununla birlikte sicil kaydında herhangi bir suçunun olmaması gerekir. 3 yıl boyunca lisanslı olarak boks yapan kişilerin Spor Müdürlüğüne belgelerini iletmesi gerekir.

 

 

Boks antrenörlüğü kademeli olarak ilerlemektedir. Bu kademelerde başarılı olan kişiler bir sonraki sıklette sporcu yetiştirmeye hak kazanır. Ayrıca antrenörler kendisinden bir üst dönemdeki boks antrenörlerinin yanında staj yapmak durumundadır. Yardımcı antrenörlük yapan bu kişiler belgelerini almaları durumunda sonraki aşamaya geçebilir.

 

 

Kişilerin kursa katılmadan önce sağlık kontrolünden geçmeleri gerekir. Bu aşamada başarılı olan adayların kayıtları kabul edilir. Diğer belgeler ise Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren il kurumlarında belirtilmiştir. Kurs esnasında herhangi bir sakatlık yaşanması durumunda o kişinin kursa devam edemez. Kademelerine göre antrenör olmaya hak kazanan kişiler yaş gruplarına boks antrenörü olarak atanır ve müsabakalara yeni boksörler yetiştirir.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Benzer Konular

  • Soru: Niyet ve Dilek Defteri Nasıl Yazılır?

   Merhaba, niyetlerimizi ve dileklerimizi yazacağımız defter nasıl olmalı, ne tür cümleler yazılmalı, her gün bunu tekrar etmelimiyiz vs vs .. bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi !!   Bu konulara yeni merak sarmış biri olarak bunun tüm inceliklerini öğrenmek adına destek almak istiyorum 😊

   , Yer: Sorular

  • Annem kilisede mum yaktı negatif etkisini yaşadık nasıl bozabiliriz

   Bundan yıllar önce küçük bir şehirde yaşıyorduk, mutsuz değildik, iyi kötü yaşayıp gidiyorduk. Annem İstanbul'a gelmeyi çok istiyordu, orada evimiz de vardı, babamı da ikna etmişti ama tayinini Istanbul'a çıkaramıyordu. Birinin tavsiyesiyle adaların birinde bir kilisede mum yakıp İstanbul'a gelmeyi dilemiş. O kilisede mum yakıp dua eden herkesin dileğinin gerçek olduğunu duymuş. İstanbul'a geldik. Ama İstanbul'da hayatımız çok kötü gitti. Etrafımızdaki herkes okul hayatında iş hayatında normal y

   , Yer: Gizli İlim Uygulamaları

  • Mutfağınızda Bile Yetiştirebilirsiniz: İstiridye Mantarı Nasıl Yetiştirilir?..

   Mutfağınızda Bile Yetiştirebilirsiniz: İstiridye Mantarı Nasıl Yetiştirilir? İstiridye mantarı nedir? Bilimsel ismi “Pleurotus ostreatus” olan ve kavak mantarı olarak da bilinen bu lezzetli mantar türü, ilk olarak Almanya’da I. Dünya Savaşı sırasında geçim sağlamak amacıyla ekildi. O tarihten itibaren istiridye mantarına gösterilen ilgi artmış, lezzeti ve görüntüsüyle dünya çapında ticari bir besin olarak kendisini kabul ettirdi. Japon, Kore ve Çin mutfaklarında hatırı sayılır bir

   , Yer: Bitkiler ve Bitki Bakımı

  • Ellibir Nasıl Bir Oyundur?

   Pek çok iskambil kağıdı oyununda şans ya da hafıza faktörü öne çıkarken, bu iki etmeni tek oyunda ellibir oyunu buluşturur. Kartların takip edilmesi ile oyun daha da zevkli ve eğlenceli hale gelecek, en iyi kart takibi yapan oyuncu ise oyunda başarı elde edecektir. Oyunun amacı ise eldeki kartların belli bir düzen dahilinde dizilmesi sonucunda yapılan hesapta 51 barajının aşılmasının sağlanmasıdır. Bu baraj oyuna ve oyunculara göre değişkenlik gösterebilir.     Ellibir Nasıl Oynanır?     E

   , Yer: Genel Kültür

×
×
 • Yeni Oluştur...