Jump to content

Ölmek Üzereyken Selfie Çekti Hayatı Değişti


Melâl
 Paylaş

Önerilen Mesajlar

Cory Richards, 14 yaşında liseyi bırakmaya karar veren fakat çektiği selfie ile hayatında bir dönüm noktası yaşayan o kişi...

 

Okulu bırakma kararından sonra evsiz kalan Richards hayatını maceraperest ruhuna göre yaşamaya karar vermiş. O yıllarda dünyaca ünlü bir derginin önemli bir fotoğrafçısı olacağından habersiz gezilerine başlamış.

Fotoğrafçılık kariyerinin başlaması, 8 bin metre yükseklikteki Pakistan'ın Gaşerbrum II zirvesinde başına gelen o korkunç olay ile başlamış. 8 bin yükseklikte zirveye çıkan ilk Amerikalı olarak tarihe adını yazdırmış. Ancak fotoğrafçılık kariyeri bu tarihe geçişle değil, çektiği o selfie ile başlamış.

 

olmek_uzereyken_selfie_cekti_hayati_degisti-0.jpg

 

[h=4]Çığın altında kalıyormuş[/h] Arkadaşlarıyla birlikte, zirveden inişe başladıklarında bir çığın altında kalıp ölüyorlarmış. Richards o dehşet verici anların verdiği korkunç ölüm korkusundan kurtulmak için selfie çekmeyi düşünmüş.

 

14490687320.26732300.jpg

 

 

İşte Cory Richards'ın ölümle baş ettiği o anlar Nat Geo'nun dergi kapağı olarak kullanıldı ve Richards'ın büyük kariyerine ilk adım atılmış oldu.

Cory Richards bu dehşet verici anların kendisine çok şey öğrettiğini belirtirken, insan olmanın ne kadar değerli olduğunu ve hayatın dolu dolu yaşanması gerektiğini söyledi.

 

14490687880.39216900.jpg

 

 

Nat Geo'da kapak olan selfie'si sayesedinde hem Nat Geo hem de The New York Times'da fotoğrafçılık kariyerine başlamış. Bu kazadan sonra Richards keşifçi ruhunu daha da ortaya koyarak bir çok ülkeyi keşfetmeye yola koyulmuş.

Richards, Türkiye'ye kadar, pek çok yerde keşiflerine devam ediyor ve birbirinden güzel fotoğraflar çekiyor. Dünyanın dört bir yanında tüm canlılara korkmadan yaklaşıyor. Bu korkusuzluğun sebebi ise ölüme çok yaklaşmış olması.

Çünkü Cory Richards, ölümün aslında yeni bir yaşamın anahtarı olduğunu düşünüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...