Jump to content

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

İη¢ιѕєℓ

Dünyanın en zor vize süreci İngiltere hükümeti yaşatır. Çoğu zaman küçük eksikliklerden bile vize vermeyen İngiltere hükümeti, vize süreçlerini de sıkı şekilde denetler ve kontrol eder. İngiltere vizesi almak için bazı noktalar oldukça önem taşır.

 

 

İngiltere Vizesi Başvuru Süreci

 

 

İlk olarak İngiltere hükümetine ait resmi web sitesine girilir ve buradaki vize sayfasına geçilir. Söz konusu sayfada ne amaçla seyahat edileceği ve ne tür bir vize talebinde bulunulduğu sorulur. Bu sorulara cevap verdikten sonra detaylı bir form doldurma işlemi yapılır. Form eksiksiz ve doğru şekilde doldurulmalıdır.

Anket ve form sorularının bitmesinin ardından vize görüşmeleri için randevu alınması gerekir. Aynı adreste devam edildiğinde hangi merkezin daha uygun olduğu seçilerek vize belgelerinin teslim edileceği nokta seçilir.

Vize başvuru yeri seçiminin ardından internet üzerinden vize ücreti yatırılır. Vize ücreti elden teslim edilmez ya da aracı bir kişiye verilmez. Bunun için kart kullanmak gerekir. Vize ücretinin yatırılmasının ardından ortaya çıkacak olan form doldurulur ve vize merkezine daha sonra teslim edilmek üzere saklanır.

Bu sürecin ardından siteyi kullanırken oluşturulan profil için bildirilen e-posta adresine bilgilendirme gelir. Söz konusu bilgilendirmeler arasında İngiltere'nin çalıştığı aracı kurumlardan birinin internet sitesi linki de vardır. Bu linke de girip üye olmak ve işlemlerin ardından belgelerin kişiye yollanacak olmasından dolayı buraya da ödeme yapmak gerekir.

Başka bir e-posta içinde ise vize merkezindeki randevu ile ilgili bilgilendirme gelecektir. Tüm gelen bilgilendirme ve randevu sonuçlarının çıktısı alınmalı ve vize merkezine gidildiğinde bu belgeler gösterilmelidir.

 

Gerekli Belgeler

 

 

Yukarıda bahsedilen form, ödeme çıktısı, randevu çıktısı ve diğer gelen bilgilendirmeler

Tarihleri seyahat için uygun olan ve tam olarak dolmamış bir pasaport (ilk 4 sayfanın da ayrıca fotokopisi)

Daha önce kullanılan ve iptal edilmiş ya da dolmuş pasaportlar

2 adet biyometrik fotoğraf

Maddi durumun güçlü olduğunu gösteren tapular, maaş bordroları, banka dökümleri

Eğer öğrencilik durumu varsa bunu kanıtlayan belgeler

Vukuatlı nüfus kayıt örneği, sicil kayıt belgesi

Firmalar tarafından İngiltere'ye gönderilen kişilerin firmalarından alınan izin ve görevlendirme yazısı

Gidiş ve dönüş için uçak bilet rezervasyonlarını gösteren çıktılar, İngiltere'de kalınacak yerlere dair bilgiler

Tüm bunların ardından vize tarihi geldiğinde ilgili kuruluşa gidilmelidir. Burada tüm belgeler eksiksiz şekilde teslim edilir. Kısa bir mülakat da burada yapılır ve 3 hafta içinde vize belgelerinin kişilere postalanması beklenir.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Benzer Konular

  • Soru: Niyet ve Dilek Defteri Nasıl Yazılır?

   Merhaba, niyetlerimizi ve dileklerimizi yazacağımız defter nasıl olmalı, ne tür cümleler yazılmalı, her gün bunu tekrar etmelimiyiz vs vs .. bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi !!   Bu konulara yeni merak sarmış biri olarak bunun tüm inceliklerini öğrenmek adına destek almak istiyorum 😊

   , Yer: Sorular

  • Annem kilisede mum yaktı negatif etkisini yaşadık nasıl bozabiliriz

   Bundan yıllar önce küçük bir şehirde yaşıyorduk, mutsuz değildik, iyi kötü yaşayıp gidiyorduk. Annem İstanbul'a gelmeyi çok istiyordu, orada evimiz de vardı, babamı da ikna etmişti ama tayinini Istanbul'a çıkaramıyordu. Birinin tavsiyesiyle adaların birinde bir kilisede mum yakıp İstanbul'a gelmeyi dilemiş. O kilisede mum yakıp dua eden herkesin dileğinin gerçek olduğunu duymuş. İstanbul'a geldik. Ama İstanbul'da hayatımız çok kötü gitti. Etrafımızdaki herkes okul hayatında iş hayatında normal y

   , Yer: Gizli İlim Uygulamaları

  • Mutfağınızda Bile Yetiştirebilirsiniz: İstiridye Mantarı Nasıl Yetiştirilir?..

   Mutfağınızda Bile Yetiştirebilirsiniz: İstiridye Mantarı Nasıl Yetiştirilir? İstiridye mantarı nedir? Bilimsel ismi “Pleurotus ostreatus” olan ve kavak mantarı olarak da bilinen bu lezzetli mantar türü, ilk olarak Almanya’da I. Dünya Savaşı sırasında geçim sağlamak amacıyla ekildi. O tarihten itibaren istiridye mantarına gösterilen ilgi artmış, lezzeti ve görüntüsüyle dünya çapında ticari bir besin olarak kendisini kabul ettirdi. Japon, Kore ve Çin mutfaklarında hatırı sayılır bir

   , Yer: Bitkiler ve Bitki Bakımı

  • Dua Nedir?Neden,Nasıl Kabul Olur Ya Da Olmaz?

   İnsanın fıtratı şiddetle duayı istemektedir.Cenab-ı Hakk dahi "Duanız olmazsa ne ehemmiyetiniz var?" var mealindeki "De ki : (Kulluk ve) yalvarmanız olmazsa Rabbim size ne diye değer versin?"(Furkan,25/77) ve ayrıca "Bana dua edin,cevap vereyim."(Mü'min,40/60) diyerek emrediyor. Eğer desekki "Birçok defa dua ediyoruz,kabul olmuyor.Halbuki ayet geneldir; her duaya cevap var" diyerek ifade ediyor. Cevap olarak:Cevap vermek ayrıdır,kabul etmek ayrıdır.Her dua için cevap vermek var;fa

   , Yer: İslamiyet

×
×
 • Yeni Oluştur...