Jump to content

Banka Kartınız Yanınızda Olmadan Hesaptan Nasıl Para Çekilir?


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

Banka kartı, çeşitli bankacılık işlemleri için kişilere sunulan bir hizmettir. Banka kartı kullanılarak para yatırıp çekmek oldukça kolay bir işlemdir. Bunun için kartı ATM'ye taktıktan sonra şifresini girip, işlem menüsünden para yatırma ya da çekmeye gelerek işleminizi tamamlayabilirsiniz. Ancak banka kartı olmadan hesaptan para çekmek de mümkündür.

 

 

Banka kartı olmadan hesaptan para çekmenin birkaç yolu vardır. Bunlardan ilki cep bankacılığı ile para çekmektir. Bu işlemde, bankanın müşterisi olmanıza bile gerek yoktur. O banka ile çalışan herhangi bir müşteri sizin cep telefonunuza para gönderirse, kayıtlı olan cep telefonu numaranıza bir şifre gelecektir. Bu şifre ile, yine herhangi bir ATM'den kartsız işlemler menüsünü kullanarak paranızı çekebilirsiniz. Bunun için cep telefonunuza gönderilmiş olan şifreyi istendiği zaman girmeniz gerekmektedir.

 

 

Banka kartı olmadan para çekmenin bir diğer yolu mobil imza ile para çekmektir. Bunun için bankada kayıtlı bir cep telefonunuz, bu telefona ait bir mobil imzanız ve müşteri numaranız olmalıdır. Müşteri numaranızı ve mobil imza içeren cep telefonunuzu girdikten sonra cep telefonunuza banka tarafından tek kullanımlık bir şifre gönderilecektir. Bu şifreyi girdikten sonra hesabınızdan kolayca para çekebilirsiniz. Şifrematik ya da cep şifrematik gibi uygulamalar da bazı bankalar için mevcut olup, bunlar mobil imza uygulamasına benzerdir. Bu uygulamalarda, müşteri numarası ve kayıtlı cep telefonu ile, cep telefonuna gönderilen tek kullanımlık şifre ATM'den para çekmek için kullanılır.

 

 

Bazı bankalarda ise, cep telefonu ve Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası girildikten sonra ekrana kişi için kayıtlı olan kartlar gelir. Bu kartlardan işlem yapılacak olan kart seçildikten sonra kartın şifresi girilir ve cep telefonuna gönderilen şifre ekrana girildikten sonra hesaptan para çekilebilir.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...