Jump to content

Saç Ekimi Kimlere Yapılır?


İη¢ιѕєℓ

Önerilen Mesajlar

Sağlık alanındaki teknolojinin ilerlemesi ile birlikte saç ekiminde de önemli adımlar atılmıştır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta saç ekimi yapılacak olan kişilerin gerekli kriterlere sahip olmasıdır. Uzmanların ve saç ekimi yaptıracak olan kişilerin bu konuda bilinçli olması gerekir.

 

 

Saç ekimi, saç dökülmelerinin tiplerine göre düzenlenir. Androjenik olarak görülen saç dökülmelerinde bu uygulama yapılır. Bu vakaların görüldüğü durumlar da yaşa, hormonlara ve kalıtıma bağlı olarak yaşanan saç dökülmeleridir. Erkeklerde bu durumun çok fazla görülmesi, saç ekiminin yoğun olarak erkek hastalara uygulanmasını sağlar. Saç ekimi yaptırmak için tamamen saçsız kalmak gerekmez. Kadın tipi saç dökülmeleri, saç yanıkları, saç kopmaları, deri problemleri gibi durumlarda da saç ekimi yapılabilir.

 

 

Saç ekiminde herhangi bir yaş kısıtlaması bulunmaz. Genelde kişilerin saçlarının ileriki dönemlerde uzayacak şekilde olması gerekir. Saçın sahip olduğu doku, kalınlık, incelik, dökülmeye olan yatkınlığı gibi unsurlar saç ekiminin başarısını etkileyen durumlardır.

 

 

Bu operasyonlar pratik bir şekilde yapılır. Ancak bu durum, saç ekiminin yeteri kadar özen gösterilmesine engel olmamalıdır. Cerrahi bir operasyon olduğu için hijyen ve teknik kuralların uygun olması gerekir. Saç ekiminin ardından birtakım komplikasyonlar görülebilir. Bu gibi durumlarda lokalanestezik ilaçların kullanılması gerekebilir. Doktor tarafından önerilen ilaçlarla birlikte alerjik reaksiyonlara neden olabilecek unsurlar da göz önünde bulundurulmalıdır.

 

 

Muayene aşaması saç ekiminde önemli bir safhadır. Bu aşamada saç ekimi yapılacak olan kişinin saç analizi ve saç dökülmesi tipi incelenir. Bu sürecin ardından kişinin saç ekimine ve tedaviye uygun olup olmadığı ortaya çıkar. Her sağlıklı insan saç ekimi yapabilir. Saç ekimi yapılacak olan saç yapısının birbirleriyle uyumlu olması bu noktada önemlidir.

 

 

Saç dökülmesinin yaşandığı bölgeye ve yoğunluğa göre ekim yapılır. Bu işlem yaklaşık olarak 8 saat sürmektedir. Operasyon sonrasında kişilerin günlük yaşantısına devam etmesi söz konusu olabilir. Hijyenik bir bakımın ardından yaklaşık bir ay içerisinde ekilen saçların uzamaya başladığı görülür. Bütün ekimin tam olarak sonuç verebilmesi için 6-12 ay arasında beklenmesi ve bakımının yapılması gerekir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...