Jump to content

Fadıl Akgündüz 'Caprice'ten Aranıyor


berresu

Önerilen Mesajlar

[h=2]Caprice Gold ve Maldivler projelerini soruşturan savcı, müfettişlerin raporu doğrultusunda polisten Fadıl Akgündüz ve şirketlerin sahibi olan ablası, eniştesi ve yeğeninin ayrıntılı savunmalarını almasını istedi. Polis şimdi Akgündüz’ü arıyor.[/h]

 

fadil-akgunduz-caprice-ten-araniyor-6393503.Jpeg

 

Fadıl Akgündüz’ün son projesi Caprice Gold ve Caprice Maldivler’le ilgili İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlarla Mücadele Bürosu’ndan Cumhuriyet Savcısı Nihat Karpınar’ın yürüttüğü soruşturma derinleştirildi. Bayrampaşa’daki Caprice Gold’un 2014’te teslim edilmesi gerekiyordu. Yaklaşık 8 bin 500 yatırımcısı bulunan otel, Mart 2014’den beri sözleşmelerdeki kira bedellerini de ödemiyor.

325 kişiden suç duyurusu

Vatan'dan İlker Akgüngör'ün haberine göre Almanya ve Türkiye’de yaşayan 325 mağdur daha önce Yargıtay tarafından yönetiminden ayrıldığı şirketlerle organik bağı kabul edilen Fadıl Akgündüz, şirketleri devrettiği kız kardeşi Avniye ile eniştesi İbrahim Obut, şirketin eski satış vespor koordinatörü Tanju Çolak ve Maldivler’deki ortağı Abdurrahman Akarsu hakkında suç duyurusunda bulundu.

fft16_mf6393501.Jpeg

Ablası, eniştesi, yeğeni...

Soruşturmayı yürüten Savcı Karpınar, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ndan konuyla ilgili rapor istedi. Bakanlık müfettişlerinin yaptığı inceleme sonrası hazırladığı rapor soruşturmanın seyrini değiştirdi. Başsavcılığa sunulan ‘ayrıntılı ve belirleyici’ rapora göre Caprice Gold Gayrimenkul Yatırım İnşaat ve Ticaret Ltd. Şirketi’nin ortakları olan Akgündüz’ün ablası Avniye ve eniştesi İbrahim Obut ve suçun işlendiği tarihteki müdürü olan yeğeni Mehmet Salih Obut’un cezai anlamda sorumlu oldukları belirlendi. Rapora göre şirket yöneticisi ve ortağı olmamasına rağmen Fadıl Akgündüz’ün sözleşmelerde ve otel inşaatında yer aldığı, faillerle yakın ilişkide olan akrabaları olduğu ve suçun da faili olduğu tespit edildi.

fft16_mf6393502.Jpeg

Bayrampaşa’daki Caprice Gold oteli 2014’te teslim edilecekti.

Ayrıntılı savunma istedi

Raporu değerlendiren Başsavcılık, şirket ortakları Avniye ve İbrahim Obut, şirket müdürü Memet Salih Obut ile Fadıl Akgündüz’ün ayrıntılı savunmalarının alınması için İstanbul Emniyet Müdürüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne talimat verdi. Polis şimdi ifadesini alabilmek için her yerde Fadıl Akgündüz’ü arıyor. Başsavcılık ayrıca mağdurlardan şirkete yapılan ödemeler, devre mülklerden kira geliri elde edilip edilmediği, devir talebinde bulunulup bulunulmadığı ve ne kadar zarara uğradıkları konusunda da bilgi istedi.

fft16_mf6393500.Jpeg

Akgündüz Maldivler’de de proje vaadinde bulunmuştu.

'Binlerce mağdur var'

Mağdurların bir kısmının avukatı olan Dr. Acun Papakçı, Vatan’a şöyle konuştu: “Başsavcılığın Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın raporu doğrultusunda ifadelerin alınmasından sonra failler hakkında ceza davası açacağını düşünüyoruz. Önümüzdeki günlerde Başsavcılığın bizden istediği müvekkillerin uğradıkları zarar ve yürütülen faaliyete ilişkin olarak hazırladığımız ayrıntılı beyanları sunacağız. Bu aşamada mağdur olan binlerce kişinin de suç duyurusunda bulunması bekliyoruz. Suç duyuruları dosyanın kapsamı ve suçun niteliği açısından sonuç getirecek önemli bir adım olacaktır.”

Saadet zinciri!

Mağdurlar bu kişilerin nitelikli dolandırıcılık, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve kurulan örgüte üye olmak suçlarını işlediğini iddia etmişti. Caprice Gold mağdurları kendilerinin saadet zincirine benzeyen ‘Ponzi sistemi’ ile dolandırıldıklarını savunarak şikayet edilen 5 kişinin mal kaçırmalarını engellemek amacıyla mal varlıklarına da el konulmasını talep etti.

 

http://www.milliyet.com.tr/fadil-akgunduz-caprice-ten-gundem-2163258/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

jet fadıl bir ara da ilaç firması sahibiydi. İflas ettiğ zaman elemanları işten çıkarttı ama hiç birinin tazminatına konmadı ödemelerini yaptı bunu bir çok firma yapmadı yapmıyor.

 

Ben zaten fadıla hiç kötü gözle bakmadım bence iyi adam. Bir kere piyasayı dolandırdı, insanların kafasımı çalışmıyor ne, bu adama yine güvendiler para yatırdılar. Ama ben bu iyi yanını hiç duymamıştım demekki hak yemiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kul hakkı yemeyen dindar hırsız ya da dolandırıcı olabilir :D

Muhaha :D

bu caprice gold reklamı trt1de sık sık çıkmıyor muydu ya ben mi yanlış hatırlıyorum? Ayrıca kooperatif yapılmadığında nasıl şikayet ediliyor acaba bizim de var öyle bi şeyimiz ben doğduğumda kooperatife girmişler benim çocuğum olcak zorlasam, hala ortada çivi yok :/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...