Jump to content

Mesane Taşlarını Doğal Yöntemlerle Kurutun!..


Renan

Önerilen Mesajlar

Mesane Taşlarını Doğal Yöntemlerle Kurutun!

 

Erkekleri daha çok seven mesane taşları, verdiği ağrılarla hayatı zindan ediyor. Uzmanlar bu sıkıntıya karşı 'Kuru soğanı suya atın. 8 saat bekleyin. Günde 3 kere aç karnına için' diyor

 

Yanlış beslenmenin de etkili olduğu mesane taşları genellikle iltihaplanma sonucu oluşuyor. Mesane taşlarının can yakan ağrılarına karşı uzmanlar kuru soğanın etkili olduğunu bildiriyor. Günde 3 öğün tüketilecek soğan suyunun tarifini uzmanlar şöyle veriyor: "Yarım litre ılık suyun içine ince kıyılmış iki iri baş kuru soğanı katın. 8 saat bekleyin. Sonra süzüp, günde 3 kere aç karnına tüketin." Uzmanlar ağrıları hafifletecek rahatlamayı sağlayacak şu önerilerde bulunuyor...

 

radioBullet.jpg ÇIBAN OTU: Bİr çay fincanı kaynar suyun içine kıyılmış bir çay kaşığı, çıban otu atın. Demlenmesi için kısa süre bekleyin. Günde 3 öğün birer çay fincanı için.

 

radioBullet.jpg KİŞNİŞ: Bir çay fincanı kaynar suyun içine kıyılmış bir çay kaşığı kişniş katın. Demlenmesi için kısa bir süre bekledikten sonra süzerek 3 öğün birer çay fincanı için.

 

radioBullet.jpg KEKİK: Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı kekiği katın. Demlenmesi için kısa bir süre bekledikten sonra süzerek 3 öğün birer çay fincanı için.

 

radioBullet.jpg BAKLA: Bir buçuk litre suyun içine iki çorba kaşığı muşmula çekirdeği ve bakla kurusu atın. Kaynatıp süzdükten sonra 3 öğün birer su bardağı tüketin.

 

radioBullet.jpg BÖĞÜRTLEN KÖKÜ: Bir litre suyun içine 2 çorba kaşığı böğürtlen kökünü atın. Kaynatılmasının ardından süzerek günde 3 öğün birer çay fincanı için.

 

radioBullet.jpg AYRIK KÖKÜ: Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı ayrık kökünü atın. Demlenmesi için kısa bir süre bekleyin. Süzerek günde 2 kez sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı için.

 

radioBullet.jpg ENGİNAR YAPRAĞI: Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir kahve fincanı enginar yaprağını katın. Kaynattıktan sonra süzerek sabah kahvaltılarından önce bir su bardağı için.

 

radioBullet.jpg DİŞBUDAK YAPRAĞI: Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir kahve fincanı dişbudak yaprağı katın. Kaynattıktan sonra süzerek sabah kahvaltılarından önce bir su bardağı için.

 

radioBullet.jpg AK KAVAK: Bİr litre suyun içine ince kıyılmış bir kahve fincanı ak kavak yaprağı katın. Kaynattıktan sonra süzün. Günde 3 öğün birer çay fincanı için.

 

radioBullet.jpg PIRASA: Bir miktar suyun içine pırasa atın. Günde bir bardak pırasa suyunu soğuk olarak tüketin.

 

radioBullet.jpg MISIR PÜSKÜLÜ: Bir litre suyun içine bir kahve fincanı bakla çiçeği ve iki tutam mısır püskülü ilave edin. Kaynattıktan sonra süzerek, kahvaltıdan önce bir su bardağı için.

 

radioBullet.jpg ÇUHA ÇİÇEĞİ: Bir litre suyun içerisine bir avuç ince kıyılmış çuha çiçeği kökünü atın. Kaynattıktan sonra süzerek, günde 2 kez bir tatlı kaşığı bal ilave ederek için.

 

Maydanoz ağrıyı alır

radioBullet.jpg 1 litre suyun içine yıkanıp temizlenmiş ve ince ince kıyılmış bir avuç maydanoz atın. Kaynatıp süzün. Günde 3 öğün birer çay fincanı için.

 

Ceviz yaprağını kaynatın

radioBullet.jpg 1 litre suyun içine yıkanıp temizlenmiş ve ince ince kıyılmış bir avuç ceviz yaprağı atın. Kaynatıp süzün günde 3 öğün birer çay fincanı için.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...