Jump to content

Gerçek Aşkı Bulmanın 12 Yolu


Olcix

Önerilen Mesajlar

GERÇEK AŞKI BULMANIN 12 YOLU

 

Doğru adamı bulmak için bilimsel önerilerden destek alın! İşte Richard Templar'dan ilişki taktikleri...

 

 

Bazılarımız aşk yüzünden umutsuzlaşır, karamsarlaşır, güvensizleşir. Bazılarımızsa aşkı bulmakta gerçekten iyidir. Kendilerini mutlu edecek eşleri bulur, ilişkilerini taze tutar ve zamanın testinden başarıyla geçer. Onlar aşkın kuralları üzerine master yapmış insanlar. Peki bunu nasıl başarıyorlar? Yazar Richard Templar aşkı bulmanın yollarını Optimist Yayınları tarafından satışa sunulan ‘Aşkın Kuralları’nda anlatıyor. İşte kitaptan sizin için derlediğimiz 12 altın kural...

 

Kural 1: Kendiniz olun

Gerçekten hoşumuza giden biriyle tanıştığımızda, kendimizden yepyeni biri yaratmak ya da o kişinin aradığı kişi olmaya çalışmak isteriz. İstesek gerçekten derin görünebilir, güçlü, gizemli bir havaya bürünebiliriz. Ama tüm yaşamımızı uydurma bir kişiliğin ardına gizlenerek geçirmek ve ‘mış’ gibi görünmeye çalışmak bizi yorar. Çözüldüğümüzde ise onun hayalkırıklığıyla bizden uzaklaşmasına neden oluruz. Yani siz siz olun kaybetmek pahasına dahi olsa ona olduğunuz gibi görünün. Belki de ilişki taktikleri arasında en doğru ve önemli olan madde bu: Siz siz olun kaybetmek pahasına dahi olsa ona olduğunuz gibi görünün. Belki bu halinizi daha bile çok sevecektir? Zaten gerçek aşk gerçek kişiliğiniz üzerine kurulu olmalıdır. Sizin gerçekliğiniz yok olursa o aşkın gerçek aşk olması nasıl mümkün olabilir ki?

 

Kural 2: Yeni bir ilişkiye yara bereyle başlamayın

Eğer son ilişkiniz sizi duygusal açıdan yıprattıysa, yeni bir aşka yelken açmadan önce bu zararı onarın. Aksi halde Richard Templar’a göre karşınızdaki kişiye gerçek yüzünüzü gösteremeyeceğiniz gibi dikkatiniz hala kendi üzerinizde olacağı için ona odaklanamazsınız. En iyisi siz yaralarınız iyileşirken yeni bir aşk yerine aileniz ve dostlarınıza bol bol zaman ayırın.

Kural 3: Yalnız kalma korkunuzu yenin

Birçok kadın sırf yalnız kalmamak için ilişkiden ilişkiye savrulup gidiyor. Oysa yalnız kalma korkusuyla yüzleşip sadece doğru olduğunu hissettiğiniz ilişkilere şans vermek, hem gereksiz deneyimlerle yıpranmanızı, hem de kendinize saygınızın azalmasını önler. Bir ilişki sizi mutsuz ediyorsa ona son verip yalnız kalmak her zaman daha iyidir. Unutmayın, gerçek aşk yalnız kalmamak değil, bir bütün olmaktır.

Kural 4: Doğru adamı tanımak Richard Templar, çoğu kadının birini ilk gördüğünde içgüdüsel olarak onun doğru kişi olup olmadığını anladığını söylüyor. Ancak istisnalar da yok değil. Öte yandan birinin doğru kişi olup olmadığını kişi ancak düğün gününde algılayabiliyor. Yazar Aşkın Kuralları’nda, boşanmış birçok arkadaşının düğün günü doğru yapıp yapmadığından şüphe duyduğunu söylüyor. Kural 5: Güldüren adamı seçin Richard Templar’a göre kadınları en çok onları güldüren adamlar mutlu ediyor. Kural 6: Hatalarınızdan ders alın Sürekli uyuşmadığınız karakterlere rastlıyorsanız bunda sizin de payınız olabilir. Bu nedenle yola kiminle çıktığınıza daha objektif gözlerle bakın! Yoksa başarısız ilişkiler zincirine bir ömür boyu tutsak olabilirsiniz. Kural 7: Onu değiştirmeye çalışmayın Onu ya olduğu gibi kabul edin ya da yol yakınken yol verin, gitsin. İnsanları sorumsuz ya da futbol delisi olmaktan, işkoliklik ya da utangaçlıktan caydıramazsınız. Kural 8: İlişkiler seksle ilgili değil İyi seks harika bir şeydir. Ve başlangıçta bile arada cinsel bir çekim yoksa, o ilişkinin pek fazla şansı olmaz. Hatta ilişki taktikleri arasında en çok öne çıkanlar belki de seksle alakalı olanlardır. Fakat en iyi ilişkiler bir ömür boyu sürer ve libidonuz bu kadar uzun ömürlü olmayabilir. Eğer ilişkiniz sadece seks üzerine kuruluysa, daha sonraları çocuklarla, para meseleleriyle, yaşlanan ebeveynlerle, kariyer sorunlarıyla baş etmeniz gerektiğinde kendinizi çok zor bir durumda bulabilirsiniz. İlişki için en önemli şey seksten çok, iyi günde kötü günde onu sağlam tutacak bir harcın olması.

 

Kural 9: Kendinizi özel hissetiriyor mu? Herkes çok iyi bir sevgili olamaz. Sevgiliniz hele de ilişkinin ilk aylarında size çiçek almayı çabucak bıraktı ve neredeyse sizi hiç aramaz hale geldiyse kendinize eziyet etmeyin, gönderin gitsin. Kural 10: Oyun oynamayın Güven yoksa ilişki de yoktur. Siz siz olun partnerinizle oyun oynamayın. “Bakalım ben yokken başka kadınlara asılacak mı” deyip yanına bir arkadaşınızı göndermeyin. Doğum gününüzü unuttu mu unutmadı mı kontrol etmeye çalışmayın. Baktınız, unutacak gibi, yakın bir zamanda doğum gününüzü hatırlatın. Çünkü kendine oyun oynandığını fark eden erkek ilişkiden soğuyabiliyor. Ayrıca gerçek aşk yüzde yüz güven üzerine kuruludur, unutmayın. Kural 11: Duygularınızla yüzleşin Onunla harika vakit geçiriyorsunuz; ortak ilgi alanlarınız var, size dinliyor ve güldürüyor. Üstelik sizi sevdiğinden eminsiniz. Ancak siz çabalamanıza rağmen onu sevemiyorsunuz. O zaman ona ve kendinize karşı acımasız olun ve bir iyilik yapıp ilişkiyi sonlandırın. Kendinizi zorlayarak gerçek aşk yaratamazsınız, o kendiliğinden ortaya çıkar. Kural 12: Ortak amaçlar Onun aradığınız kişi olduğunu düşünüyorsunuz ve her şey yolunda. Ya da en azından öyle görünüyor. Peki onun gelecek planlarını yeterince biliyor musunuz? Richard Templar, evlenip çocuk sahibi olduktan sonra eşinin güneyde yaşamak istediğini öğrenen bir arkadaşının öyküsünü paylaşıyor. Böyle sürprizler yaşamadan detaylıca konuşmakta fayda var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...