Jump to content

Gribe Karşı Domates Suyu...


Renan

Önerilen Mesajlar

Gribe Karşı Domates Suyu

 

Havalar soğudu, grip salgını başladı. Uzmanlar, bu can sıkıcı hastalığa ve boğaz ağrısına karşı koruma kalkanı görevi gören doğal tarifler verdi...

 

1450220807684.jpg?62036311403

 

YAŞAM kalitesini düşüren boğaz enfeksiyonlarına, evde yapılan doğal karışımlar ilaç gibi geliyor. Anti-bakteriyel özellik taşıyan bu karışımlar, mikropların neden olduğu ağrıları gideriyor, rahatlama sağlıyor. Uzmanlar, özellikle içinde bulunduğumuz mevsimde artangrip vakalarına karşı hem pratik hem de etkili doğal tarifler veriyor...

 

DOMATES SUYU: Boğaz ağrınızın geçici olarak iyileşmesi ve gribin etkisini azaltmak için sıcak suya ekleyeceğiniz yarım bardak domates suyu ve 10 damla acı biber sosu karışımıyla gargara yapın. Likopenin antioksidan özellikleri boğaz ağrınızın daha hızlı iyileşmesine yardım edebilir.

 

LİMON: Özellikle bal ile karıştırarak tüketildiğinde boğaz ağrısının giderilmesine yardımcı olabilir. Bir bardak suya bir limon sıkarak içebilirsiniz, bunun yanında sadece presleyerek limon suyu içmek de mümkün.

 

TARÇIN: Bir bardak ılık suya tarçın ve karabiber tozu ekleyerek için. Boğazlarda gözle görülür rahatlama sağlayacaktır. Düzenli şekilde yemeklerde tarçın tüketmek boğaz ağrılarından muzdarip olmayı engelleyebilir.

 

TUZLU SU: Tuzlu suyun temizleyici özelliği olduğunu hepimiz biliriz. Gargara yaparak boğazlarda bakteri ve mikropların neden olduğu ağrıları giderir, belirli bir rahatlama sağlar. Aynı zamanda tuzlu su balgam söker.

 

BAL: Doğal antibiyotik olan balın neredeyse fayda sağlamadığı bir hastalık yoktur. Boğazlarda mikropların öldürülmesine yardımcı olduğu gibi savunma mekanizmasını destekler. Kuvvet verir.

 

SARIMSAK: Antioksidan özelliği bulunan sarımsağı gerek çiğneyerek yemek, gerekse yemeklere katarak tüketmek gribe karşı etkilidir. Antibiyotik özelliği vardır. Düzenli olarak sarımsak tüketimi aynı zamanda başta boğaz ağrısı olmak üzere birçok hastalığa yakalanma riskini de azaltır.

 

YEŞİL ÇAY: Doğal olarak enfeksiyonlarla savaştığı bilinen yeşil çay, grip halinde boğazda ortaya çıkan bakterileri öldürür. Boğazınızı rahatlatmak için yeşil çay demleyin, bir yudum ağzınıza alın ve gargara yapın.

 

FRAMBUAZ ÇAYI: Frambuaz çayı eskiden gripten açık yaralara kadar birçok şeyi tedavi ettiğine inanılan bir ev tedavisidir. Bir bardak kaynamış suyun içine 2 çay kaşığı kurutulmuş çay yaprağı ekleyin. 10 dakika kadar demlenmesini bekleyin ve biraz soğuduktan sonra ılık olarak gargara yapın.

 

ZENCEFİL: Yarım bardak sıcak suyun içine 1 çay kaşığı toz zencefil ile bal ve yarım limon suyu ekleyin. Hepsini karıştırdıktan sonra gargara yapın. Bal boğazınızı kaplayacak ve antibakteriyal bir ortam sağlayacaktır.

 

ELMA SİRKESİ:Bir bardak suya bir kaşık elma sirkesi ekleyerek içmeniz mikropların öldürülmesini sağlar. Günde üç kere bu şekilde elma sirkesi içmek, iltihabın ortadan kalkmasını sağlayabilir.

 

KARANFİL ÇAYI: Suyun içine 1-3 çay kaşığı toz karanfil ya da karanfil tohumu ilave edip karıştırarak gargara yapın. Karanfilin boğaz ağrısını hafifleten ve iyileştiren özellikleri vardır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arşivlendi

Bu konu artık arşivlenmiştir ve başka yanıtlara kapatılmıştır.

×
×
  • Yeni Oluştur...